„V domácím zápase s Teplicemi teď musíme vyhrát, je to pro nás důležité utkání. Chceme navázat na to, co se povedlo v Ostravě a poučit se z toho, co nebylo dobře proti Spartě. Hrajeme doma a hráči jsou připraveni na to, co nás bude proti Teplicím čekat,“ hlásí jablonecký kouč David Horejš. Jeho tým před týdnem nestačil na Letné na Spartu, s favoritem prohrál jasně 0:3.

„V Praze jsme neměli absolutně žádnou kvalitu na míči, byla tam obrovská nepřesnost a nervozita. Je to zklamání, musíme makat dál. Na chybějící hráče se nechci vymlouvat. Špatně jsme řešili situace a z toho pramenil tlak Sparty," hodnotí Horejš nevydařené vystoupení svých svěřenců.

Teplice - Slavia
Proti Slavii jsme měli mít penaltu? Nechápeme. Video je, ale mlčí, zní z Teplic

To skláři v utkání s vedoucí Slavií na Stínadlech překvapili, když se silným protivníkem remizovali 1:1. Vybojovaný bod, první „jarní", je prý povzbudí. „V kabině vládne lepší nálada, cítíme se lépe. Za bod jsme všichni rádi a i za to, že jsme ukázali, že se s námi musí počítat. Do Jablonce pojedeme ten důležitý zápas zvládnout. Všichni jsme jeho zápas na Letné viděli, nic moc nepředvedl. Duel s námi pro něj bude o něčem jiném. Jeho hráči sami říkali, že utkání s námi je pro ně důležitější. My snad ukážeme, že jsme dobrý tým a konečně na jaře získáme tři body, abychom v tabulce začali stoupat," přeje si teplický záložník žlutomodrých Jakub Urbanec jet v neděli v podvečer ze Střelnice s plným bodovým ziskem.

Tepličtí nebudou moct využít Dominika Pleštila, kterého získali před časem na hostování právě z Jablonce. Do jejich sestavy se ale můžou po karetním trestu vrátit Tomáš Kučera a Matěj Hybš. Jak tedy jejich kouč Jiří Jarošík postaví sestavu? Ta, kterou poslal do boje proti Slavii, předvedla velmi dobrý výkon. „Ale také tam nebylo vše ideální. Hlavně tam byla bojovnost, nasazení. Chceme ale i hrát fotbal. Navíc musíme brát ohled na soupeře, na jeho taktiku, rozestavení," naznačuje, že stejná jedenáctka na hřiště v neděli rozhodně nevyběhne.

Fanoušci na fotbale Teplice - Slavia
FOTO: Byli jste na fotbale v Teplicích? Najděte se na fotkách!

Teplicím se poslední dobou na Jablonec daří, ze čtyř posledních duelů tři vyhrály. Na podzim zvítězily na Stínadlech 3:2.