„Skláři" v slunečném, ale mrazivém odpoledni rychle vedli, když Trubačův centr píchnul špičkou kopačky na branku Moulis. Měli i několik dalších šancí, například Moulis napálil balon do břevna Fendrichovy branky. Místo navýšení hubeného náskoku ale přišel minutu před koncem první půle šok v podobě vyrovnávajícího gólu Slezanů; Nešický neměl problém poslat propadnutý balon za Čtvrtečkova záda.

„Místo abychom o půli vedli o tři čtyři góly, tak jsme si zase dali gól skoro sami. Trošku nás to srazilo, v kabině jsme si ale řekli, že máme víc šancí a že to musíme zvládnout," vylíčil Pavel Moulis situaci, která nastala po srovnání stavu na 1:1.

Aktivnější a lepší Teplice se po obrátce zaslouženě dočkaly vedoucí trefy. Obstaral ji Kodad, kterýho trenér Kučera poslal poprvé v životě do základní sestavy ligového zápasu poté, co předvedl parádní výkon v poháru proti Brnu.

Fotbalisté Novosedlic zatím vedou okresní přebor.
Fotbalové soutěže na Teplicku jsou pořád v naději. Zatím nebyly ukončené

Třetí gól dal osm minut před koncem Jakub Mareš po Žitného vysunutí. Hosté ještě mohli v nastavení snížit z penalty, kterou rozhodčí Marek nařídil za domnělou ruku teplického hráče. VAR ale pokutový kop odvolal, rukou totiž hrál opavský Rataj.

„Byl to hodně důležitý zápas. Jsme moc rádi, že jsme ho zvládli a že jsme zase o něco odskočili. Nakopla nás Slavie a pak i Baník, je to hodně o hlavě. Doufám, že teď formu udržíme," komentoval Moulis sérii Teplic, která i s pohárem čítá čtyři zápasy bez porážky. "Byly tam sice porodní bolesti v koncovce, zápas mohl být klidnější, ale zvládli jsme ho," měl ještě dlouho po utkání ruce nad hlavou trenér Severočechů Radim Kučera.

FK Teplice – SFC Opava 3:1 (1:1)
Branky: 3. Moulis, 63. Kodad (Moulis), 82. J. Mareš (Žitný) – 45. Nešický (Čvančara)
Rozhodčí: Marek – Kříž, Hock. ŽK: Kodad. Jukl - Nešický
Teplice: Čtvrtečka – Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Černý – Kodad (78. Mareček), Fortelný (60. Žitný), Jukl, Moulis (86. Droehnie), Trubač (78. Macej) – J. Mareš (86. Jakub Řezníček). Trenér: Radim Kučera
Opava: Fendrich – Březina, Kulhánek, Žídek – Schaffartzik – Mondek (83. Hrabina), Hellebrand (83. Rataj), Nešický, Helešic (34. Kania) – Smola, Čvančara (76. Dedič). Trenéři: Radoslav Kováč, Alois Skácel.