V nadstavbě okresního přeboru o 1. až 4. místo si stoupl mezi tyče na trávníku nepříjemného Března. Vyfasoval sedm branek. „Bohužel A tým hrál ve stejnou dobu jako náš B tým a spousta hráčů, které v ten den doplnilo áčko, tak hrálo v Ohníči a pár zase nemohlo hrát kvůli práci včetně našeho gólmana béčka Ondry Kose. Tak jsem vzal rukavice a zkusil to bohužel neúspěšně odchytat,“ vypráví Ondřej Vrbka, který si po dlouhé době zkusil netradiční stranu hřiště.

„Nějak velké zkušenosti s chytáním nemám. Jenom když jsem byl ještě na střední škole, tak jsem občas chytal za školu na turnajích a pak ještě, kdy tahle situace nastala loni v I. B třídě s A týmem, kdy jeden brankář chyběl pracovně a druhý musel jet na zápas s dorostem,“ poukazuje Vrbka na svou „kariéru“ v brance. Hlavu si ze sedmi inkasovaných branek nedělal. Vždyť áčko ve stejném čase dostalo sedmibrankový příděl v Ohníči. Vše se to pak otočilo v legraci.

Ústí B - Kadaň
Kadaň na ústecké mládí nestačila. Běhaví, dynamičtí kluci, viděl kouč Hořínek

„Za těch sedm gólů se vůbec nestydím vzhledem k tomu, že brankář našeho áčka dostal ve stejný den od Ohníče stejnou dardu. Takže jsme se tomu v úterý na tréninku akorát zasmáli,“ uzavírá fotbalista.