Březeneckou a její hráče to vyjde draho. Zmíněné kontumace jí ukončily sezonu a navrch: „Za tři zkontumované zápasy, které Březenecká měla, je automaticky vyloučení ze soutěže a peněžitá pokuta dvacet tisíc korun,“ řekl sekretář Okresního fotbalového svazu Chomutov Kamil Hespodárik. K tomu ještě tisíc korun za nedostatečnou pořadatelskou službu. Co se v posledním střetnutí vůbec stalo?

V duelu s Kláštereckou Jesení padly v deseti minutách pro Březeneckou tři červené karty. Přesně po hodině hry viděl červenou kartu domácí Ladislav Červeňák. Na mušku si vzal hlavního sudího Rudolfa Růžičku. „Ty č*ráku, co pískáš,“ měl Červeňák podle zápisu vynadat Růžičkovi. Pět minut po něm bouchly saze v jeho spoluhráči a brankáři Martinovi Horkém. „Pískáš jako č*rák, počkej po zápase,“ vysypal ze sebe Horký a za neustálého nadávání do rozhodčího strčil rukama. V 70. minutě pak všemu nasadil korunu Jakub Veselý, který se stal třetím vyloučeným v týmu Březenecké.

„Připrav se, po zápase si to s tebou vyřídím,“ křičel dle zápisu Veselý na Růžičku, rozeběhl se k němu a snažil se mu vyrazit notes z ruky, aby zabránil zápisu. Vše vyvrcholilo tím, že arbitra Růžičku pak udeřil pěstí do obličeje. Ze hřiště ho museli „eskortovat“ spoluhráči. Výsledek tohoto běsnění? Ladislav Červeňák dostal stopku na tři zápasy. Martin Horký si nezahraje šest měsíců a „ranař“ Jakub Veselý vyfasoval 24 měsíců a pokutu 10 tisíc korun.

„Poslali jsme odvolání, pan rozhodčí v zápisu nenapsal pravdu. Nedostal pěstí, vyrazili mu jen karty z ruky, padly nadávky. Jsme ochotní to hnát až k etické komisi FAČR,“ řekl vedoucí Březenecké Chomutov Petr Fořt.