„Začátek zápasu byl velice opatrný z obou stran dokud nepadla první branka. Poté Rašovice převzaly iniciativu a víceméně to byla hra na jednu branku. Bylo otázkou času, kdy padnou další góly. Kluci z SKP dodýchali a my, co jsme vystřídali, jsme měli za prvé dost sil a za druhé se projevila větší kondiční připravenost celého týmu, na které jsme během zimní přípravy zapracovali,“ popisuje Martin Bašus, který přišel do hry na druhý poločas a prosadil se v 51. a 82. minutě.

Jeho tým vede okresní přebor s pětibodovým náskokem na druhé Březno. Zajímavých je 104 vstřelených branek ve 14 zápasech, druhý nejofenzivnější tým soutěže právě z Března jich vsítil o 33 méně.

„Historicky jsme v Rašovicích měli problém s koncovkou a střelecky se nám nedařilo, což bylo způsobeno více faktory. V letošní sezoně jsme zaprvé změnili herní styl, zapracovali jsme na fyzičce, došlo k posílení týmu o další ofenzivní hráče, ale největší zásluha patří trenérům, kteří posouvají tým stále dopředu, tudíž nemáme ofenzivu postavenou na jednom hráči, ale na komplexnosti celého mančaftu. Branku tak může vstřelit kdokoliv, máme to dobře rozložené a kvalitu v zakončení máme nyní ve všech řadách,“ poukazuje na zajímavé změny Bašus. A má pravdu, vždyť v tabulce střelců v první TOP 7 najdete hned čtyři hráče Rašovic, jímž gólově vévodí Václav Spurný, autor 24 gólů v sezoně.

Další zápas v okresním přeboru Chomutovska TJ Slavoj Droužkovice – 1. SK Jirkov 6:0, domácí hráči v pruhovaném.
Černovické béčko dominovalo hitu! Macák sestřelil neporaženého lídra čtyřkou

„Ačkoliv je Vašek Spurný naším nejlepším střelcem, tak to není pouze jeho zásluha, ale práce celého týmu. Jeho obrovskou předností je, že se tlačí do zakončení, proto je tak úspěšný,“ říká na adresu kanonýra Martin Bašus, který už sám extra fotbalové ambice nemá. Baví ho práce kolem klubu a když úspěch, tak kolektivní.

„Jako prezident a majitel klubu už nemám hráčské ambice, nýbrž kolektivní. Mou zodpovědností je zajistit chod klubu, jeho financování a v neposlední řadě jej rozvíjet zejména v oblasti zapojení mládeže k fotbalu a sportu obecně. Vybudovali jsme u nás vynikající zázemí nad okresní poměry a v tuto chvíli si to chceme užít a pokud je to v mých fyzických silách, tak ještě svou zkušeností týmu pomoci. Nicméně má úloha v klubu je zejména manažerské. Já určuji směr, kam chceme klub vést, aby byl úspěšný a konkurenceschopný,“ poukazuje rašovický šéf.


Načítám tabulku ...