Devět minut od úvodního hvizdu se hrálo bez branek, pak rozhodčí ukázal na penaltový puntík a domácí Dušan Mirga otevřel skóre. Pět branek dokázal Mirga zvládnout do 37. minuty zápasu, když se od proměněné penalty prosadil dále v 17., 22., 30. a 37. minutě. To už hosté byli zralí na ručník. Brankář Jirkova, pro hororový zápas s příznačným jménem Josef Smolař, inkasoval do poločasu přesně desetkrát. Po obrátce stran mu fotbalisté Březenecké natočili desítku ještě jednou.

Kam za sportem ilustrační
Podzim se chýlí ke konci. Kam vyrazit za posledním fotbalem letoška?

Jirkov, který je v tabulce okresní soutěže poslední, se tak rázem stal týmem s nejhorší defenzivou v soutěži, když v deseti zápasech inkasoval celkem 68 branek. O gól tak Jirkovští překonali Hrušovany, které dostaly doposud 67 branek. Březenecká se po dvacetigólové demolici dostala na páté místo tabulky a výrazně si tak vylepšila statistiky, když po deseti odehraných kolech má na kontě 52 nastřílených gólů proti 23 inkasovaným.

Pětigólové představení Dušana Mirgy mu vyneslo třetí příčku v tabulce střelců, kde má deset přesných zásahů a před ním je dvojice kanonýrů ze Strupčic Vrbka (12 gólů) a Uhlíř (13 gólů). Březenecká v tomto víkendu hraje v městském derby na půdě rivala z Loko Chomutov (sobota od 14.00).