„Přáli jsme si hrát kolem klidného středu, aby se nám vyhnuly záchranářské starosti, což se nám i nakonec povedlo, takže vládne spokojenost. Já jsem před sezonou slíbil dvacet gólů, nakonec jich mám devatenáct. Mohlo to být ovšem i lepší, na pětadvacet branek jsem měl,“ řekl Deníku dvaatřicetiletý útočník Dominik Valenta, který v posledním zápase sezony skóroval dvakrát v Lovosicích a přispěl k rozlučkové výhře 4:1.

Předběžně je s Kadaní domluvený i na další sezonu. Zájem ovšem cítil také z Krupky, nebo Modré. „Ale trenérovi jsem slíbil, že zůstanu v Kadani. Na druhou stranu dojíždím z Teplic, je to celkem dálka na tréninky, když člověk přijde z práce, ale propustky doma zatím dostávám. Až s manželkou budeme myslet na dítě, tak už to bude asi horší,“ směje se sympaťák Valenta.

Kadaňský útočník Dominik Valenta (v modrém) v akci.Kadaňský útočník Dominik Valenta (v modrém) v akci.Zdroj: Deník/František Bílek

Jak dlouho se bude prohánět ještě na hřišti v útoku prorokovat nedokáže. Ale jedno ví jistě. „Jinde než v útoku já hrát nemůžu, takže u mě asi nehrozí, že bych se s přibývajícími roky stahoval na hřišti dozadu. Já jsem holt čistokrevný útočník, jinde bych hrát nedokázal,“ vysvětluje. Jeho devatenáct tref mu vyneslo v celkové tabulce střelců šesté místo, což není vůbec špatný výsledek.

„Dříve se mi dařilo dávat branek více, je to také hodně o spoluhráčích, jak vám šance nebo zakončení připraví. Jak to vyplyne ze hry. V Kadani ale máme fajn partu. Já jsem tady spokojený. Jak už jsem řekl, jsem rád, že se nás netýkaly záchranářské práce, což tady v minulosti nebylo zvykem,“ doplnil hbitý forvard.

Na snímku Kateřina Siniaková v zápase s Majou Chwalińskou z Polska v Londýně 27. června 2022.
Siniaková i Rosol končí už v 1.kole Wimbledonu, Veselý postoupil