Přitom spořickým hráčům by se možná zimní dril vyplatil. V tabulce jsou po podzimu v přesném středu, tedy na osmém místě, pár bodů od příjemnějších pozic. Spořice jsou navíc týmem, který dokáže trápit i favority, nedává kůži lacino, je fotbalově nepříjemný. Bohužel nepříjemný je teď zdejší tým hlavně pro své vedení…

„Příprava není žádná. Není zájem. Odvolávám přípravné zápasy, protože nás není dost. Takhle se mohou kluci připravit akorát tak na okresní přebor nebo na to, že klub zanikne,“ vyjádřil se Pavel Svoboda a narážel na nejnižší fotbalovou soutěž.

David Filinger v dresu futsalové Kadaně, za kterou hraje i ve 46 letech.
„Dědek s bříškem“ Filinger: Když to na hřišti přetáhnu, tak se dva dny léčím

„Jaro? To je ve hvězdách. Když se budeme scházet v jedenácti lidech, tak asi budeme rádi. Tohle tady nepamatuji. Dneska je prostě holt jiná doba,“ byl Pavel Svoboda z přístupu spořických borců rozčarovaný.

Chabou docházku řeší i jinde

Podobně jako ve Spořicích se v zimní přípravě rozohnil i trenér Černovic Martin Boček. Bývalý skvělý útočník nazval docházku na tréninky a přípravné duely Džihádem, tedy až jakousi formou násilí, kterým v nadsázce musí svěřence nutit do pohybu a hry.

Táňa Bystroňová v akci
Provokace blondýnou. Kdo je nová hvězda Ústí? Zběhla z reklamy, radí jí sporťák

„Já mám stále špatná záda a musel jsem nastupovat do přípravných zápasů, protože nás nebylo dost. Já tohle moc nechápu. My když byli mladší, tak byl pro nás fotbal všechno. Dneska kluci místo zápasu radši jedou s přítelkyněmi do Prahy na nákupy nebo na Clash (Clash of the start – bojová organizace, kde spolu soupeří známé tváře),“ řekl Martin Boček, který s Černovicemi okupuje vrchní příčky nejvyšší krajské soutěže a prohání favority.

Výjimky? Dobře fungující Most a jeho juniorka

Těžko samozřejmě srovnávat fotbal na vesnici, kam hráči často dojíždějí s fotbalem ve velkém městě jako je Most. Ale zdejší juniorka Baníku Most, hrající krajský přebor, si na docházku stěžovat nemůže. Vychází to z propracovaného systému výchovy fotbalové mládeže a z role místní juniorky připravit mladíky na přechod do seniorského fotbalu. Trenér Stanislav Hofmann si v tomto ohledu stěžovat nemůže.

Zápas Baníku Chomutov s Helasem Brno.
Fičák v Chrudimi: Kadaň dostala 11 gólů. Chomutov nasadil šikovného mladíčka

„Začali jsme zimní přípravu s jedenadvaceti hráči. Petr Bohó odešel do Ervěnic, Peťa Hlaváček přechází do Loun stejně jako Víťa Popelka. Trénujeme tak s osmnácti lidmi, což je na přípravu slušné. S tím jsem spokojený,“ vyjádřil se Hofmann.