Odpískaná penalta domácí hodně rozlítila, servítky si nebral Ladislav Čurgali starší, asistent domácího trenéra. „Z obdrženého gólu jsme se již nedokázali otřepat a nevytvořili jsme si potřebný tlak v závěru. Obvykle se nechci vyjadřovat k rozhodčím, ale za ty dlouhá léta u fotbalu už bezpečně poznám, kdy rozhodčí ovlivněn. Stačí se podívat, jak okamžitě bez váhání s chutí ukázal na penaltový puntík. Penalta rozhodně být neměla,“ rázně řekl v pozápasovém hodnocení.

Co se vlastně stalo? Hosté nakopli míč do šluknovského vápna, míč se po odrazu dostal ke dvojici Vostrovský – Hašek. Po kontaktu se hostující kapitán svalil k zemi, sudí Bican neváhal a ukázal na penaltový puntík. Opravdu hodně sporný verdikt. Ve video sestřihu u článku si ho můžete prohlédnout.

Jiřetín (v černém) si doma poradil s nováčkem ze Strupčic 4:0.
FOTO: Nováček shořel v Jiřetíně. Macák byl hrdinou v Ervěnicích

„Naše zasloužené vítězství a důležité tři body, protože jsme přijeli se dvěma hráči na střídání. Penalta? Za mne jasná, když v pokutovém území šlápne soupeř našemu hráči na nohu. Nevím tedy, proč se domácí tomuto verdiktu divili. Sami měli v zápase šance, ale skvěle je vychytal náš brankář Zajíc. Možná z frustrace, že netrefili bránu a nedokázali vstřelit gól, tak začali hledat chyby tam, kde nejsou,“ zhodnotil vše Pavel Svoboda, vedoucí 1. FC Spořice.

Je pravda, že Šluknov měl více šancí, ale opět ukázal, že se hodně trápí v koncovce. „Naše mužstvo mělo hlavně v první půli hodně šancí, ale nedokázali jsme bohužel skórovat. I v druhé půli jsme měli více ze hry a doufali jsme v rozhodující gól, ten ovšem nepřišel. Šok přišel po odpískané penaltě,“ pokračoval Čurgali.

Duel Hrušovany – 1. SK Jirkov z letošní sezony v okresním přeboru Chomutovska.
Jirkovský brankář popisuje: Dostat šestnáct gólů? Hrozný, čas jsem tlačil očima

Ten v sobě neudusil vztek ani několik dní po zápase. „Stavět zeď dvanáct metrů daleko jsem snad nikdy neviděl, to nemám slov. Doufali jsme, že povinným natáčením se stav v kopané zlepší, ale každý rok se přesto najdou dva tři týmy, které jdou štěstí naproti. Pokud chceme hrát čistou hru a jednou postoupit, tak potřebujeme být efektivní a převyšovat naše soupeře. Zatím tak na tom nejsme a musíme nadále jít postupnou cestou a zlepšovat se. Bez vstřelené branky nejde vyhrát, tak jsme pomohli rozhodčímu splnit jeho úkol a zavinili jsme si to sami. Závěrem se omlouvám, že takto komentuji zápas, ale ani den po utkání mě vztek nepřešel. Děkuji příznivcům, že po špatných výsledcích doma i nadále chodí k nám na fotbal,“ dodal na závěr.