Díky koronaviru ale krajské fotbalové soutěže předčasně skončily a Slovan tak slavil záchranu. „Jsem rád, že jsme se udrželi, ale kdyby to bylo vítězstvími, bylo by to lepší,“ říká kanonýr Vejprt Martin Budský.

Jaká byla vaše reakce, když jste se dozvěděl, že se fotbalové soutěže zrušily?
Mrzelo mně to, protože jsem věděl, že si soutěžní utkání nezahraji dlouho. Poslední zápas jsme měli 7. března a soutěž začne pravděpodobně až na konci srpna, takže 5 měsíců bez fotbalu.

Když se ohlédnete za podzimní části, jaká byla z pohledu Vejprt?
Podzimní část pro nás docela složitá, hráli jsme po dvou letech zase vyšší soutěž. Bohužel to byla sezóna, kdy došlo k reorganizaci soutěží, takže téměř polovina tabulky byla z A. třídy, měli jsme problém s tempem hry a kondiční přípravou.

V tabulce jste skončili předposlední, v čem byly největší nedostatky?
Řekl bych, že hlavním nedostatkem byla špatná účast hráčů na tréninku a s tím související nesehranost týmu a špatná fyzická připravenost.

V I. B třídě jste se udrželi, máte z toho radost?
Jsem rád, že jsme se udrželi, ale mrzí mně, že je to jen díky současné krizi. Přeci jen by bylo příjemnější si pozici v B. třídě udržet vítězstvími.

Myslíte, že byste o udržení bojovali až do konce, nebo byste se posunuli v tabulce?
I když nám první utkání v jarní části sezóny vůbec nevyšlo, chtěli jsme bojovat až do posledního zápasu a věřím, že bychom se v tabulce mohli posunout i výš.

Jak se nyní udržujete v kondici?
Teď mám v práci přes měsíc volno, takže se snažím pro svojí kondici denně něco dělat. Začal jsem hodně často jezdit na kole a na bruslích. Nevynechávám ani domácí fitness a všeobecně se snažím dělat vše, na co jsem neměl dříve čas.

Jak to vypadá se společnými tréninky?
Nyní se scházíme maximálně v 8 lidech a hrajeme zlehka fotbal na malé branky.

Kdy se začnete připravovat na další sezónu?
Na další sezónu bychom se chtěli začít připravovat co nejdříve, ale přesné datum ještě nevíme, teď se scházíme vždy po domluvě, ale není to oficiální trénink.

Jaké budou cíle pro další sezónu?
Naším cílem bude v první řadě sjednocení kolektivu, a poté udržení se i v nadcházející sezóně v B. třídě.

Mohlo by dojít k nějakým změnám v kádru, nebo tým zůstane pohromadě?
Snažíme se spíše o to, aby mužstvo opět fungovalo jako tým. Pokoušíme se přivést nějaké nové posily. Zatím nechci být konkrétnější.