Atraktivní utkání přilákalo do ochozů spořického fotbalového areálu nebývalé množství diváků. Sešlo se jich tu rovných dvě stě. O výbornou diváckou kulisu tak bylo postaráno a o tu fotbalovou se postaraly oba týmy. Výhra domácího týmu za tři body je vynesla až na čtvrtou příčku tabulky.

Spořice šly do utkání hned od začátku s velkým nasazením. Úvod se jim vydařil a klid do jejich hry vnesl poměrně rychlý gól. Jeho autorem byl v 10. minutě Daniel Šmok. Vedení domácích přinutilo hosty k aktivnější hře. Ta se vyrovnala a na obou stranách bylo k vidění několik pěkných fotbalových akcí. Po jedné z útočných akcí Ervěnic spořická obrana faulovala ve vápně a rozhodčí nařídil pokutový kop. Role exekutora se ujal Petr Proll a nedal domácímu brankáři Miloslavu Zajícovi šanci. Ve 28. minutě bylo vyrovnáno.

Spořice se s remízou nehodlaly smířit a zvyšovaly svůj tlak. Ten jim přinesl ve 31. minutě vedoucí gól. Tentokrát se do listiny střelců zapsal Patrik Kopečný. Spořice vedení uklidnilo a Ervěnice už do konce prvního poločasu nedokázaly nic vymyslet.

Do druhého poločasu vstoupily Spořice s nadhledem. Hosty k žádné vážnější akci nepustily a navíc v 61. minutě přidaly další gól. Na rozdíl dvou branek zvýšil svým druhým gólem v utkání Kopečný. Přesto to Ervěnice nevzdaly. Jejich snaha se zápasem ještě něco udělat přinesla kontaktní gól. V 65. minutě snížil Jan Král. Spořice ale dokázaly rychle odpovědět. Už po čtyřech minutách jim vrátil dvougólové vedení ještě v minulé sezoně hráč Ervěnic Jakub Šlachta. Hosté se však nehodlali vzdát. Blízko ke gólu měly v 75. minutě, kdy Josef Hromas trefil tyč. Spořice si poté už závěr zápasu pohlídaly a Ervěnice už k ničemu nepustily. Díky výhře se vyhouply na čtvrtou příčku tabulky.

1. FC Spořice – SK Ervěnice-Jirkov 4:2 (2:1)

Branky: 10. Šmok Daniel, 31. 61. Kopečný Patrik, 69. Šlachta Jakub. Rozhodčí: Slivko, Průša, Cvachoušek. ŽK: 2/3. Diváci: 200.
1. FC Spořice: Zajíc Miloslav – Zvánovec Lukáš, Drbohlav Matěj, Pěnička Aleš, Dvořák Samuel, Kopečný Patrik (70. Dvořák Denis), Eiselt Jan, Hašek František, Šmok Daniel, Šlachta Jakub (80. Treml Lukáš), Vašina Martin (71. Polívka Václav).
SK Ervěnice-Jirkov: Červenka Petr – Ambroz Roman, Král Jan, Ričl Marek (70. Národa Jakub), Proll Petr (65. Šefler Jakub), Vytrhlík Radek, Mašl Michal, Trávníček Libor, Režný Tomáš (35. Pěnkava Pavel), Hromas Josef, Pěnkava David (80. Wälzer Lukáš).

Tabulka I. A třídy

1 FK Dobroměřice                          16          
2 FK Český Lev Neštěmice              16          
3 SK Viktorie Ledvice                     16          
4 1. FC Spořice                              13          
5 SK Roudnice n.L.                         11          
6 SK Plaston Šluknov                      11          
7 SK Černovice                               11          
8 TJ Střekov                                   10          
9 FK Klášterec n.O.                           9            
10 FK Rumburk                                  8            
11 FK Chuderov                                 8            
12 SK Ervěnice-Jirkov                         6            
13 Proboštov                                      6            
14 FK Bílina                                        5            
15 SK Liběšice                                    4            
16 TJ ČSAD Libouchec                         3