Klub z Ústecka by rád na podzim nahnal co nejvíc bodů, aby se na jaře nemusel obávat bojů o záchranu. „Chceme mít pěkné jaro. Podle mě je reálné takové čtvrté, nebo páté místo. Musíme ale hrát víc týmově. Po dobrém začátku přišel propad, snad se to zase obrátí,” vyhlíží Veselý další zápasy.

V tom posledním Chlumečtí se štěstím porazili Křešice 2:1, zápas rozhodl Michal Sak. „Ten je našim nejlepším hráčem, musí se ale naplno věnovat fotbalu. U něj je to o hlavě. A takových kluků tu máme víc. Hráli vyšší soutěže, třeba i druhou ligu, jsou velmi dobrými individualitami. My ale potřebujeme, aby hráli týmově,” upozorňuje Veselý.

Chlumec si doma poradil s Křešicemi (v modrém)
FOTO: Chlumec doma udolal Křešice 2:1. Za výhru děkuje brankáři

Chlumec sráží nevyrovnané výkony.  Například propadl doma s Pokraticemi, které mu uštědřily pětigólový výprask, v Chuderově ztratil čtyřbrankový náskok; zápas prohrál na penalty, a v Bohušovicích soupeře přestřílel 7:5, když o výhře rozhodl až v nastavení. „Je to jako na houpačce. Ke spokojenosti chybí nějaké tři body. Nejvíc asi mrzí zápas v Chuderově, tam jsme 4:0 vedli. Dostali jsme tam dva slepené góly a asi se lekli, že můžeme vyhrát. Vyklidili jsme hřiště a nakonec jsme byli rádi za bod. Ale v normální hrací době jsme prohráli jen s týmy, které byly na prvních třech místech tabulky, z tohoto pohledu to není tak špatné,” přibližuje trenér TJ Chlumec.

Podívejte se, jak Chlumec oslavil výhru nad Křešicemi:

Zdroj: Deník/František Bílek

Když se týmu nedaří, v kabině ani nemusí zvyšovat hlas. „Oni kluci sami ví, že to není ono. Vždycky si něco řeknou a snaží se to zlepšit. Na tom trávníku to musí být týmový výkon, jinak to nepůjde. Ale samozřejmě se někdy stane, že nám nepřeje štěstí. Třeba nedávno v Dobkovicích jsme dvakrát trefili břevno a prohráli jedním smolným gólem.”  Veselý se snaží se svým týmem pracovat, dobře ale ví, že dospělé fotbalisty už se formuje těžko. „Měnit kluky, kterým je pětadvacet, třicet? My hlavně chceme, aby nekecali s rozhodčími, aby se nenechali zbytečně vylučovat. A musím říct, že tohle se nám daří, kromě zápasu se Pokraticemi, kde byly dvě červené, jsme bez vyloučení.”   

V neděli čeká Chlumec zápas na hřišti TJ Heřmanov.