Černovice, druhou sezonu v krajském přeboru, na startu nového ročníku válí. Víkendový hit s druhým Oldřichovem zvládly 2:1. Po třech mačích mají 9 bodů a skóre 12:3. Solidní vizitka party kolem trenéra Martina Bočka, který si v Oldřichově také střihl dvacetiminutový part na hřišti. Kdo ovšem také stoji za touhle bodovou pohodou? Brankář Jan Nejedlý.

„Vstup do sezony se nám povedl nad očekávání. Máme plný počet bodů. Tuhle sezonu vznikla oficiálně spolupráce mezi futsalovým Baníkem Chomutov a Černovicemi, ze které těží oba týmy. Kluby jsme zároveň propojili i mezi mládeží,“ řekl Deníku Jan Nejedlý, kterého si fanoušci pamatují i z nedávné minulosti, kdy pomáhal úspěšně dostat mostecký Baník do třetí ligy.

„V Černovicích si to sedlo, atmosféra v kabině je fantastická. Držíme za jeden provaz a na hřišti to jde znát. Všichni makáme jeden za druhého a pokud to takhle bude pokračovat, takže věřím, že můžeme myslet na medailové umístění,“ dodal šikovný brankář.

Futsalovou lekci od mistra z Plzně Nejedlý bere

Úspěchu s Černovicemi ovšem ještě předcházel páteční krach v elitní futsalové lize u mistra z Plzně, kam Baník Chomutov a Nejedlý jako brankář cestovali v nováčkovské roli. Dostali výprask 18:0. Drsné přivítání v nejvyšší soutěži…

„Los k nám byl nemilosrdný a na úvod jsme vyfasovali nejlepší tým v republice. Do Plzně jsme bohužel odjeli bez pěti šesti hráčů základní sestavy,“ doplnil k futsalovému debutu v nejvyšší lize gólman Nejedlý.

„Drželi jsme s Plzní krok sedm minut a pak si s námi dělali, co chtěli. Výsledek bohužel mluví za vše. Rozdíl mezi druhou futsalovou ligou a první je bohužel u nás s takovými soupeři velký. Ale tyto zápasy nás mohou jen posouvat kupředu. Máme v týmu obrovský potenciál. Máme nejmladší tým v lize, v týmu jsou ze 70 procent odchovanci a dám klidně ruku do ohně za to, že příští víkend v zápase s Libercem tenhle výsledek odčiníme. Máme sílu, ať už na fotbale v Černovicích, tak na futsale v Baníku Chomutov,“ uzavřel bojovně Nejedlý.