Jak mu to jde u bubnu mohli nedávno fanoušci vidět při severočeském derby Pirátů v Ústí, kde si Vrbka zabubnoval při výhře Chomutova 3:1.

Ondřej Vrbka s pohárem za vítězství v I. B třídě, kdy Strupčice loni postoupily do I. A třídy.Ondřej Vrbka s pohárem za vítězství v I. B třídě, kdy Strupčice loni postoupily do I. A třídy.Zdroj: SK Strupčice

„Vášeň pro chomutovský hokej mám už odmala, kdy jsme s rodiči a bratrem chodili ještě na starou stodolu,“ popisuje Ondřej Vrbka doby, kdy v Chomutově ještě nestála moderní ROCKNET aréna. „Naposledy jsem si zabubnoval při velkém krušnohorském derby proti Slovanu Ústí. Bohužel rozpis soutěže dal tento větší zápas na středu, tak dorazilo strašně málo lidí a nám se stalo, že nemohl jet ani jeden z bubeníků, kteří se pravidelně o bubnování starají. Tak jsem si to vzal na starost, když nikdo jiný nebyl,“ vysvětluje fotbalista, který situaci, kdy nikdo jiný není moc dobře zná i z fotbalového trávníku, kdy dokáže přepnout pudy útočníka na totální defenzívu a stoupnout si do branky.

Ondřej Vrbka jako brankář.Ondřej Vrbka jako brankář.Zdroj: Ladislav Chlíbek

Jako velký fanoušek hokejových Pirátů si na své přijde i ve fotbale. Strupčice jsou nováčkem v I. A třídě. Hrát o soutěž níž, tak by Vrbka potkával oblíbeného expiráta Romana Chloubu, který válí za Údlice. „Vím, že Roman hraje za Údlice, ale mám dost zajímavých setkání, když jdu hrát za naší rezervu okresní přebor. Tam se můžu setkat s Jakubem Chrpou, který hraje za Otvice, nebo Michalem Žižkou, který zase úspěšně vede Droužkovice v naší skupině okresního přeboru,“ usmívá se blonďatý sympaťák, který v současnosti polyká dávky v zimní přípravě. Strupčice jsou jako nováček krajské I. A třídy poslední. Jaro bude šichta.

„Určitě se pokusíme zabojovat o záchranu, protože tým na to máme a klub si to zaslouží. Přípravu jsme odstartovali hned začátkem ledna. Trénujeme třikrát týdně. Jeden trénink je crossfit, jeden máme na umělé trávě ve Velebudicích v Mostě a jeden zatím probíhá u nás v hale. Zatím se jednalo převážně o kondiční přípravu, ale pomalu a jistě se přesouváme na fotbalovou stránku přípravy,“ uzavírá strupčický fotbalista.

Futsalové Final4.
PODÍVEJTE SE: Titul slaví Chomutov, dorostenci se vyždímali na dřeň!