Na posledním zápase Strupčic o postup se podílel dvěma góly. Jak slavil? Bez alkoholu!

„Oslavy byly takové klasické vesnické – spousta chlastu a jídla doprovázena staršími klasickými českými hity starších generací. Zbytek týmu si to určitě užil, ale já alkohol nepiju, takže jsem to užil trochu po svém i s kluky. Nemám potřebu pít alkohol,“ řekl Ondřej Vrbka.

Tenhle kluk je trošku zjevení, zázrak. V okresním přeboru nakopal za strupčické béčko dvacet branek. Pomáhal i áčku, když se termíny zápasů obou týmů sešly, tak šel i branky. A i tam podržel. "Nějak velké zkušenosti s chytáním nemám. Jenom když jsem byl ještě na střední škole, tak jsem občas chytal za školu na turnajích a pak ještě, kdy tahle situace nastala loni v I. B třídě s A týmem, kdy jeden brankář chyběl pracovně a druhý musel jet na zápas s dorostem,“ poukazuje Vrbka na svou „kariéru“ v brance. 

Mistři ze Strupčic s vítězným pohárem za prvenství v I. B třídě B.
FOTO: Strupčice mají mistrovský pohár! Vykopaly si postup do I. A třídy

Teď pomohl Strupčicím k postupu do krajské I. A třídy. „Musím sezonu hodnotit nadprůměrně. Cíl, který byl postup alespoň jednoho mužstva o soutěž výš jsme splnili. Za poslední tři roky se tu udělala velmi dobrá parta a každý z nás dokázal plnit svou roli v klubu na sto procent po celou sezonu. Moje góly? Jsem spokojený, ale hodně mi k tomu pomohli kluci které mám kolem sebe,“ popisuje Vrbka a přidá: „Bez týmu by moje statistika nevypadala tak dobře,“ dodá fotbalista, který je v civilním životě strojvedoucím na šachtě.