V minulé sezoně Rašovice slavily historický postup do krajské I. B třídy. Podzim jim nevyšel podle představ a ve čtrnácti duelech uhrály jen pět bodů, což je aktuálně poslední místo. Na podobně „namočené“ soky z Perštejna a Podbořan ztrácí čtyři body.

Zdroj: Deník

„Pozice v tabulce hovoří jasně a pokud chceme v I. B třídě setrvat, tak budeme muset razantně přidat. Lednové tréninkové jednotky budou sestaveny především kondičně,“ zní z rašovického klubu. Rašovice v současnosti trénují ve středu a v pátek na umělé trávě v Klášterci a k tomu navíc v neděli, kdy mají silovou přípravu v podobě kruhových tréninků v kláštereckém M-klubu. Ke konci ledna chtějí Rašovice sehrát první přípravné utkání a v dalším měsíci přehoupnout tréninkové jednotky do herních situací a v práci s balonem. Cílem je dostat do týmu fyzičku a získat pořádné „boxerské rukavice“ do jarních záchranářských bitev.

„Máme v Rašovicích vynikající zázemí nad okresní poměry,“ řekl šéf klubu Martin Bašus a z jeho slov je tak jasné, že se nováček nechce vracet do nejnižší fotbalové soutěže. Přípravu si tak naplánoval pestrou, bude to pro jarní snažení stačit?

Chomutovští basketbalisté (v bílém).
Levhartice odstartují nový rok v Brně. Levharty čeká v neděli krajské derby