Z okresního přeboru Chomutovska postoupily o soutěž výš v minulé sezoně dva celky – vítěz okresu Sokol Březno a také druhé Rašovice. Rašovice čeká ostrý start sezony v Perštejně, který naopak dobrovolně opustil krajský přebor a šel o dvě soutěže níže. Perštejn tak reagoval na odliv důležitých hráčů a skutečnost, že v nejvyšší krajské soutěži by nemusel hrát roli, kterou by si představoval. Březno odpálí novou sezonu v Blažimi. Venku hrají z Chomutovska také Málkov (v Duchcově) a Údlice (v Lenešicích).

„Nováčkem“ v krajské I. B třídě B je i Klášterec, který sestoupil po hororovém podzimu v poslední sezoně z I. A třídy. Ten zahájí nový ročník doma s nepříjemnými Podbořany. Naopak v rozlosování chybí tým z Mostecka Sokol Obrnice, který po 113 letech skončil.

Kdo by měl hrát v nové sezoně v I. B třídě prim? Útok na postup vyhlašují v Litvínově, kde chtějí omladit sestavu šikovnými dorostenci. Dlouhodobě hrávají na vrcholku tabulky fotbalisté Meziboří. Tvrdit muziku ovšem umí i v Chlumčanech, které naposledy do posledního kola bojovaly o postup se Strupčicemi.

1. kolo I. B třídy B – víkend 12. a 13. srpna:

Blažim – Březno

Duchcov – Málkov

Perštejn – Rašovice

Meziboří – Kryry

Louny B – Osek

Lenešice – Údlice

Klášterec – Podbořany

Litvínov - Chlumčany