„Za hattrick jsem samozřejmě rád a hlavně že pomohl k výhře. Jsme rádi, že jsme se dotáhli. Je to tam velice našlapané, když šest sedm týmů je tam na rozdílu šesti bodů, takže hodně vyrovnané,“ vypráví střelec Petr Nový.

Poslední úspěch by rád přetavil i do následujícího víkendu. „Jedeme do Ervěnic, kde chceme určitě vyhrát a konečně se už odpoutat od posledního místa. Za cíl máme stoprocentně záchranu. Nikdo z nás tady nechce spadnout. Kluci makají, přípravu jsme měli dobrou, snažíme se dělat maximum, abychom se na konci radovali ze záchrany,“ poukazuje Nový, který už v letošní sezony jednu „záchranu“ absolvoval. Uvozovky jsou na místě. Petr Nový je také futsalistou Baníku Chomutov, který letos prožil nováčkovou sezonu v nejvyšší soutěži a hned postoupil do play off. Tam v dramatické sérii trápil mnohem zkušenější Slavii, která nakonec přes Severočechy s vypětím sil přelezla dál.

Fotbalista SK Strupčice a futsalista FC Baník Chomutov Petr Nový.Fotbalista SK Strupčice a futsalista FC Baník Chomutov Petr Nový.Zdroj: FC Baník Chomutov

„Na začátku sezony bylo s Baníkem Chomutov za cíl se zachránit a nikdo myslím nečekal, že budeme hrát takhle vysoko a myslím si, že i dobrý útočný futsal pro diváky, který je musel bavit a proto na nás chodila i největší návštěvnost v lize, kdy nás lidé hnali a za to jim patří obrovský dík,“ poukazuje Petr Nový. Však na duely se Slavií přišlo do sportovní haly v Chomutově i šest stovek fanoušků.

Ervěnice-Jirkov naposledy podlehly favoritovi z Děčína 0:6. O víkendu je čeká regionální derby se Strupčicemi.
Kam za fotbalem: Kadaň čeká běhavá juniorka Mostu. Chomutov jede na Meteor

„Bohužel jsme v play off doplatili na nezkušenost, kde nás Slavia určitě nepřehrávala herně, ale že hráli poctivě odzadu a trestala nás z našich chyb, které nás stály postup do semifinále, což bylo zklamání, ale určitě zkušenost do dalších sezon,“ uvědomuje si sportovní univerzál. Toho na futsale baví i rivalita s nedalekou Kadaní, která je taktéž účastníkem nejvyšší futsalové ligy a oba týmy dělí od sebe jen 21 kilometrů. Vzájemná derby měla říz, fanoušci obou celků zase žně. Každý tým v sezoně vyhrál jednou a vždy v domácím prostředí.

„S klukama z Kadaně se většina mezi sebou známe, rivalita tam je a každý chce vyhrát a být celkově v tabulce výše než ten druhý. Bohužel nám se nepoveddl konec sezony a tak jsme celkově skončili šestí za Kadaní. To se doufám v příští sezoně změní a budeme před nimi,“ usmívá se Petr Nový.