„Ten začátek přípravy byl opravdu brzký, nejsme na to zvyklí ani my, ale já doufám, že nám to pomůže k lepším výkonům a hlavně k tomu se zase sehrát a stmelit partu. Začali jsme sice jako ligové týmy, ale uvidíme jestli to bude mít dynamiku a bude to vidět na hřišti. My doufáme, že ano,“ věří jedna z hlavních rašovických tváří střelec Václav Spurný.

Trenéři tak začali do týmu během zimního drilu pumpovat fyzičku. Zařadili dokonce kruhové tréninky. Ke konci ledna chtějí Rašovice sehrát první přípravné utkání a v dalším měsíci přehoupnout tréninkové jednotky do herních situací a v práci s balonem, protože je jim jasné, že na jarní záchranu bude potřeba více jak pět dosud získaných bodů.

Podzim a zápas divizního Chomutova s Ostrovem.
ANKETA: Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub Chomutovska! Vede divizní tým

„To je pro mě obrovské zklamání,“ přikyvuje Spurný v narážce na podzimní zisk. „Nečekal jsem, že za celý podzim uděláme pouze pět bodů. To mi přijde hodně málo, ačkoliv naše zápasy nevypadaly vůbec zle a i lidé několikrát říkali, že jsme byli lepším týmem. Spousty bodů nám uteklo naší chybou. Věřil jsem, že jsme si zasloužili okupovat tabulku někde kolem osmého místa,“ dodal zklamaně rašovický hráč.

FC Chomutov - SK Černovice, hráči FC Chomutov v zeleném.
FOTO: Divizní Chomutov slavil na dvou frontách. Připomněli se tradiční střelci

Václav Spurný má srovnání. Loni jeho góly zapnuly postupový výtah z okresního přeboru do kraje. „Krajská soutěž je určitě někde jinde. Ta kvalita je tam větší, ale zase bych neřekl, že o tolik. Nám nehrála do karet marodka hráčů. Měli jsme dost zranění a pár kluků i bohužel odešlo. Ono když potom nemáte tři lidi ze základní sestavy, tak ve vyšší soutěži je to znát,“ porovnává Spurný, který se logicky upíná k jaru a záchraně. Jiné ambice ani Rašovice mít nemohou.

„Bude to těžké. Máme na kontě pět bodů a víme už teď, že stejný počet určitě stačit nebude. Snad nám právě tvrdá příprava pomůže!“