Za chladného počasí předvedli domácí fotbalisté před stovkou věrných fanoušků dramatickou podívanou. Nejprve infarktový vstup do zápasu a poté neskutečný obrat.

Nedůrazná obrana a fatální chyba při rozehrávce nabídla hned v úvodu utkání hostům dvougólové vedení. Ve třetí minutě prošel přes domácí obránce Jakub Slavíček a přízemní střelou překonal gólmana Ihora Sabadoshe. Vzápětí přišla další pohroma. V šesté minutě zaváhali domácí při rozehrávce, hosté získali míč a Tomáš Písař přidal druhý gól hostů. Domácí na chvíli propadli panice ale naštěstí pro ně, další tři gólové šance hosté zahodili. Poté konečně domácí setřásli nervozitu a vyrovnali hru. Ve 21. minutě vydoloval při důrazném napadání hostujícího gólmana Tomáše Kysely míč David Filinger a kontaktním gólem vyzval k obratu. Ve 36. minutě se Filinger postaral o vyrovnání a po osmi minutách svým třetím gólem završil obrat.

Už jen domácí

Po návratu z kabin se hosté snažili o vyrovnání, ale rozjetý Perštejn se dalších chyb v obraně vyvaroval. Definitivní klid na jejich kopačky přinesl v 59. minutě čtvrtý gól, který dal Rostislav Šebek. Ze strany hostů už to pak byla křeč a tak definitivní tečku zápasu obstaral pátým gólem domácích v 66. minutě Jakub Dobiáš.

Slovo domácího trenéra

„Zpočátku jsme byli nervózní, potřebovali jsme vyhrát, ale pak jsme se z toho dostali a ukázali kvalitu,“ okomentoval výkon domácího týmu trenér Perštejna Karel Šidlof. „Máme rozdílového hráče Davida Filingra a díky výkonu ve druhém poločase jsme zaslouženě vyhráli,“ dodal trenér.

TJ Spartak Perštejn - SK Štětí 5:2 (3:2)

Branky: 21. 36. 44. Filinger David, 59. Šebek Rostislav a 66. Dobiáš Jakub – 3. Slavíček Jakub, 6. Písař Tomáš. Rozhodčí: Flade, Doubek, Provazník. ŽK: 2/2. Diváci: 100.

TJ Spartak Perštejn: Sabadosh – Chmelan, Nezbeda, Hulinský (65. Koštůr), Dolejška, Houza, Filinge (74. Gansukh), Dobiáš (83. Krok), Šebek, Bachor, Ducháček.

SK Štětí: Kysela - Feko (71. Danč), Ransdorf, Slavíček, Písař, Vokoun, Faust, Horváth, Prieložný, Vacek.