„Dvanácté místo je pro nás tak trochu zklamáním, chtěli bychom se pohybovat na vyšších příčkách, abychom neměli starosti se záchranou,“ řekl v dřívějším rozhovoru málkovský kapitán Zdeněk Kopta.

A jeho slova se promítají do jara – první tři zápasy a sedm bodů, desáté místo v tabulce. Málkov vylepšuje pozice, ke kterým mu pomáhá nepropustná defenziva – podívejte sami na první tři jarní duely Málkova: S Vroutkem 4:0, na Meziboří 1:2 po PK, naposledy doma s Novosedlicemi 3:1. Slušný začátek odvetné části sezony!

Dramatická série mezi Chomutovem a Příbramí je srovnaná 2:2.
Vrhel udržel Piráty ve hře. Rozhodl 40 vteřin před koncem zápasu

Pozici lídra soutěže si stále drží výběr Strupčic. Ten hostil pátý Litvínov a branky začaly padat až po změně stran, kdy po dvou trefách Košťála a jedné Nechanického Strupčice vyhrály 3:0 a od startu jara jsou stále stoprocentní. To samé jejich přímý konkurent v boji o postup z Chlumčan, který naposledy zvládl těžkou zkoušu v podobě malého derby na trávníku lounské rezervy. Lounští na Chlumčany vyrukovali se čtyřmi posilami z divizního áčka, trenérům jen spadla brada při pohledu na soupisku.

„Soupeř nastoupil v plné síle, nic nepodcenil a když jsem viděl soupisku lounské rezervy, tak mi bylo jasné, že favorit tentokrát nejsme. Byl to pro nás nejtěžší zápas, který měl kvalitu a nějakou výšku, hlavu a patu. Hráli jsme dobře organizovaně, musím kluky pochválit, jsme rádi, že jsme to zvládli," řekl chlumčanský trenér Martin Svoboda po těžké zkoušce, která Chlumčany udržela bod za lídrem ze Strupčic.