Předchozí
1 z 10
Další

Moderní fotbalový stadion FC Chomutov.Moderní fotbalový stadion FC Chomutov.Zdroj: FC Chomutov

Jeden z nejkrásnějších stadionů a sportovních areálů Ústeckého kraje najdete v Chomutově. Divizní stánek místního FC Chomutov s tréninkovým zázemím má vyhřívaný přírodní trávník odpovídající rozměrům UEFA 105 x 68 metrů, ze všech stran je obklopený tribunami, kdy hlavní je zastřešená. Na stadionu může fandit zhruba 4 800 sedících diváků.

Tribuna na stadionu SK Stap Tratec Vilémov.Tribuna na stadionu SK Stap Tratec Vilémov.Zdroj: DENÍK/Jaroslav Zeman

Malebný fotbalový stadion celku SK Stap Tratec Vilémov, který nese název Fotbal aréna Libora Sklenáře, najdeme v okrese Děčín, kousek od hranic s Německem. Nechybí krytá tribuna pro diváky na sezení, nejmenší fanoušci se mohou vyřádit na dětském hřišti. K dispozici je skluzavka, nebo trampolína. Areál má dvě hřiště, kabiny pro hráče najdeme netradičně pod travnatou plochou. Fanoušci mohou navštívit hned dva kiosky, kde nechybí báječné dobroty k jídlu a pití. Před vjezdem na parkoviště uvidí fanoušci tradičního vyřezaného medvěda a přehled zápasů Vilémova. Samozřejmostí je světelná tabule, při každém domácím utkání můžete vyhrát něco v zajímavé tombole.

Fotbalový stadion TJ Mojžíř.Fotbalový stadion TJ Mojžíř.Zdroj: DENÍK/Jaroslav Zeman

Ještě pět let zpět byste mojžířský fotbalový areál mezi nejhezčí stadiony v kraji určitě nezařadili. V tu dobu teprve probíhala stavba nových kabin,které zcela nahradily 50 let staré ruiny, u nichž praskaly zdi a propadaly se podlahy. Po desetiletech od doby, co klub, jako jeden z posledních na Ústecku, vyměnil historickou škváru za přírodní pažit, tak došlo k další modernizaci. Za jednou z branek navíc vzniklo menší hřiště s umělou travou. Mojžířský klub pracuje dlouhodobě i s mládeží, místní fotbalové hřiště navíc slouží i ke společenským akcím, jako například letní promítání filmů, ačkoliv je obec mnohými považována za vyloučenou lokalitu. Na domácí utkání chodí stovky fanoušků.

Stadion celku 1. FC Spořice.Stadion celku 1. FC Spořice.Zdroj: Zdroj: 1. FC Spořice

Další, velmi krásný areál v Ústeckém kraji s perfektním trávníkem, občerstvením a skvělými lidmi okolo, co zde fotbal dělají. To je areál celku 1. FC Spořice, který hraje krajskou I.A třídu. O vše se stará všemi milovaný Pavel Svoboda, bývalý reprezentant. 

Fotbalové hřišti klubu Sokol Černiv.Fotbalové hřišti klubu Sokol Černiv.Zdroj: archiv klubu

Do soutěže se také přihlašuje fotbalový areál celku Sokol Černiv. Tým z Litoměřicka hraje aktuálně okresní druhou třídu. Důvod? Super areál, super fanoušci, super tráva a super kabiny.

Fotbalový areál, kde hraje své domácí zápasy TJ Proboštov.Fotbalový areál, kde hraje své domácí zápasy TJ Proboštov.Zdroj: archiv

V Proboštově má fotbal své pevné místo. Aktuální lídr I.A třídy má také malebný areál. Proč nominace? Na to odpovídá jeden s fanoušků: Proboštov! Fandíme Proboštovu! Historie našeho klubu sahá daleko do starých ošklivých dob. Když se nedaleko těžilo uhlí, když neatraktivní ženy stepovaly u silnic do Německa, když jsme tu měli komunisty u moci. Teď je lépe. A fotbalu u nás taky. Kdo na podzim vyhrál v kraji 10:0? My! Na pažitu si užíváme. Kousek pod Krušnými horami, Proboštov vládne!

SK Hostovice.SK Hostovice.Zdroj: archiv klubu

Do soutěže se také přihlásil SK Hostovice. Tým z okresu Ústí nad Labem, hraje I.B třídu. Názor fanouška: Jsme klub SK Hostovice. Jeden z nejlepších na Ústecku. Máme skvělé hráče, ale ještě lepší fandy. Když nám nevyšla jiná vaše soutěž, zkusíme to i tady.

Fotbalový stadion, kde hraje zápasy FK Baník Most Souš.Fotbalový stadion, kde hraje zápasy FK Baník Most Souš.Zdroj: archiv klubu

Na jaře se zápasy mužského A týmu přesunuly na hlavní Fotbalový stadion Josefa Masopusta a vládne tady příjemná atmosféra. Navíc baníkovcům se daří a v každém jarním duelu bodovali. Novinkou je navázání spolupráce s házenkářským DHK Baník Most, kdy zápasy obou klubů na sebe navazují a fanoušci tak na jednu vstupenku mohou z fotbalu na házenou, kdy obě sportoviště dělí jen pár desítek metrů.

Krytá tribuna na stadionu FK Slavoj Žatec.Krytá tribuna na stadionu FK Slavoj Žatec.Zdroj: Deník/František Bílek

Fotbalisté Slavoje Žatec, kteří aktuálně hrají krajský přebor, se mohou pyšnit stále čerstvou krytou tribunou. Ve fotbalovém areálu, který leží v blízkosti řeky Ohře, nechybí ani hospůdka. Pokud si najdete cestu na most, který vede přes řeku, najdete i hřiště s umělou trávou.

Stadion SK Roudnice nad Labem.Stadion SK Roudnice nad Labem.Zdroj: archiv klubu

Kolem hlavního hřiště („A“ hřiště) v Roudnici nad Labem stojí celkem dvě tribuny, z nichž ta hlavní je krytá. V rozích hřiště se nachází restaurace, občerstvovací bufet a dětské hřiště. SK Roudnice taktéž vlastní umělou trávu III. generace. Dále klub spravuje další hřiště („B“ a „C“) a tréninkovou plochu.

SOUTĚŽ: Hledá se nejlepší fotbalová adresa
Mimořádná soutěž Deníku: Hledá se nejlepší fotbalová adresa v Ústeckém kraji

Aktuální nominace: FC Chomutov, SK Stap Tratec Vilémov, TJ Mojžíř, 1. FC Spořice, Sokol Černiv, TJ Proboštov, SK Hostovice, FK Baník Most-Souš, FK Slavoj Žatec.

Jak nominovat vaše oblíbené místo?
Stačí maličkost: pošlete email na adresu fotbalova.soutez@denik.cz. K zařazení do soutěžní ankety je zapotřebí adresa fotbalového areálu, minimálně jedna fotka ze hřiště, tribuny či zázemí, zdůvodnění nominace a jméno nominujícího. Nominace přijímáme do 28. března.