Málkov už má za sebou letos první ostrý zápas. O víkendu vstoupil do prvního kola krajského poháru, kde proti zdejším fotbalistům los postavil naposledy stříbrný tým pohárové soutěže z Kadaně. Byla z toho porážka 1:5.

„Přípravu jsme letos začali v horách na Lesné, kde jsme nabírali především kondici. Máme za sebou dva těžké přátelské zápasy a to s Novým Sedlem a pohár s Kadaní. V plánu je ještě jeden duel, pro který zatím hledáme soupeře,“ řekl Deníku kapitán Málkova Zdeněk Kopta, jinak bratr kanonýra Jana Kopty, jehož góly pomáhají diviznímu Chomutovu v honbě za postupem do třetí ligy.

Ondřej Vrbka bubnuje na derby Pirátů s Ústím.
Strupčický univerzál září na více postech. Navíc to umí rozpálit na hokeji

Jak už bylo řečeno, s podzimem v Málkově spokojenost nepanuje. „Hodnotím tuto část sezony negativně. Dali jsme si vyšší cíl především v počtu bodů a to se nám nepovedlo, takže to budeme muset dohnat teď na jaře,“ poukazuje kapitán.

Jaké tedy bude jaro v podání jeho týmu? „Ambice jsou jasné – a to je záchrana. Kádr pro jaro bude posílený o dva hráče, které zatím nebudu zmiňovat. Pokud se sejdeme v plné síle, tak jsem přesvědčený, že můžeme hrát klidný střed tabulky,“ doplňuje Zdeněk Kopta.