GÓLY, KUPA GÓLŮ!
Krajské soutěže Ústeckého kraje v posledním ročníku disponovaly hned desítkou hráčů, kteří pokořili hranici třiceti vstřelených branek. Nejvíce jich nastřílel Emil Mikula ze Šluknova (I.B třída), čtyřiadvacetiletý bourák jich dal devětatřicet. Měl tak lví podíl na tom, že si Šluknov vybojoval prvním místem právo účasti ve vyšší soutěži pro další sezonu. „Hraji zleva, takže to rád dávám na zadní tyč, takový ten typický obstřel. Letos byl cíl jasný, chtěl jsem maximálně pomoct k postupu. A že jsem vyhrál nejlepšího střelce, to je taková třešnička na dortu. Mám skvělé spoluhráče a dostávám od nich super míče, za to jim patří velké díky. Je to jejich zásluha,“ zhodnotil své gólové umění Emil Mikula.

SÝBEK VYSTŘÍLEL ZÁCHRANU
Mikula ale zdaleka nebyl jediným hráčem, který dával góly na požádání. Jen o jednu trefu méně měl na kontě po posledním utkání sezony Jakub Sýbek z Krásného Dvoru. Sýbek dal skoro polovinu všech branek svého týmu v I.B třídě a celek z Lounska se především díky jeho trefám jen o jednu příčku vyhnul sestupu do okresu.

„S takovým hráčem, jakým je Kuba Sýbek, je prostě radost pracovat. Je to velmi chytrý hráč, který sází na dobrý výběr místa. V dorostu byl v Blšanech a tak nějak zkrátka ví, jak se na hřišti chovat a co dělat,“ popsal Jakuba Sýbka trenér Krásného Dvoru Martin Kunc, který zároveň dodal: „Navíc je přátelský, nad nikoho se nepovyšuje. Je vlastně jedním z těch, kdo u nás drží partu pohromadě. Bude za nás hrát i v další sezoně.“

O bronzovou pozici se mezi krajskými střelci dělí hned trio hráčů – Dominik Dvořák ze Střekova (I.A třída), František Tůma z Bíliny (I.A třída) a Pavel Exner z Domoušic (I.A třída), všem třem se zastavil gólový účet na čísle sedmatřicet. „František Tůma je komplexním hráčem a zdobí ho hlavně rychlost a bleskový první kontakt s míčem. Soupeři na něj často hrají osobku, on je ale hodně odolný a vydrží. Navíc má tvrdou ránu. Góly dávat umí, ale také hodně šancí umí zahodit, z tohoto pohledu to bylo tak půl na půl,“ řekl na adresu Františka Tůmy kouč Bíliny Jaroslav Kovačka.

PRO KARTU NEJDOU DALEKO
Při pohledu na tabulku střelců je také na první pohled patrná jedna věc, ostrostřelci nejsou na trávnících žádnými beránky. Čtyři hráči z první desítky nejlepších forwardů dostali osm a více žlutých karet, jeden sniper jich měl na kontě šest. Rekordmanem je mezi těmi, kdo pálí ostrými, Pavel Exner z Domoušic, který si za celou sezonu vysloužil hned devět žlutých karet a navrch přidal jednu červenou.

Nejlepší střelci krajských soutěží

E. Mikula (Šluknov)⋌39
J. Sýbek (Kr. Dvůr)⋌38
D. Dvořák (Střekov)⋌37
F. Tůma (Bílina)⋌37
P. Exner (Domoušice)⋌37
J. Murdych (Un. Děčín)⋌35
P. Zomer (Lenešice)⋌34
P. Klinec (Žatec)⋌32
D. Šindelář (Březiny)⋌32
P. Rážek (Č. Kopisty)⋌30