Postupové oslavy, které mohly být už na dosah ruky, se odkládají. Tedy alespoň zatím. Domoušice totiž v 25. kole krajského fotbalového přeboru podlehly na hřišti mostecké rezervy 0:1 a naopak druhý Vilémov nezaváhal. Podobně jako další kluby z popředí tabulky Srbice a Litoměřicko.

Domoušický tým držel nerozhodný stav, ale čtvrt hodiny před koncem rozhodl v domácím týmu Souše-Mostu B Rudolf Novák.

„Potvrdilo se, že nám herní pohoda z podzimu chybí. Řešíme potíže se zraněními a absencemi hráčů, lepíme to, navíc bylo horko a proti jejich běhavým mladíkům nám rychle ubývaly síly,“ uvedl k čtvrté porážce v sezoně trenér Pavel Schettl.

Jeho tým má pět kol před koncem 11 bodový náskok, ve hře je bodů 15. „Věříme, že si postup už pohlídáme. Tento zápas nám nevyšel, poprvé jsme si nezasloužili vyhrát, asi nejhorší výkon sezony. Navíc jsme si nechali od dorostenců dát z triviální standardky gól. To by se nemělo stávat,“ uvedl k zaváhání kouč lídra tabulky krajského přeboru.

David Limberský
David Limberský: Manželka si dodnes myslí, že jsem měl hrát dál

„Byl to zápas o jednom gólu, což se i nakonec potvrdilo. Naštěstí se podařilo skórovat nám,“ řekl k bitvě s lídrem kouč mostecké rezervy Stanislav Hofmann.

Druhý je Vilémov, jenž vyhrál díky čtyřem brankám v prvním poločase a zároveň čtyřem trefám Miloslava Kučery na hřišti Perštejna přesvědčivě 6:1.

„Do utkání jsme vstoupili skvěle, byli jsme nebezpeční i produktivní, po půlhodině hry jsme tak měli uklidňující náskok. Vaňas chytil domácím penaltu. Druhý poločas domácí sice drželi míč, ale do šancí jsme je nepouštěli. V závěru se ještě dvakrát prosadil Míla Kučera. Kluky musím opět pochválit,“ usmíval se Vlastimil Chod, kouč Vilémova.

Postavení v popředí potvrdily i třetí Srbice, které si doma poradily 2:0 s Jílovým. Branky padly na začátku a konci utkání. Už v 8. minutě dostal do vedení domácího favorita Denis Egrt, v 84. minutě přidal pojistku Daniel Kasal.

„Jsme rádi, že jsme zvládli další zápas. Pomohla nám rychlá první branka, kterou jsme se na začátku dostali do vedení. Pojistku jsme ale přidali až osm minut před koncem. Soupeř předvedl bojovný výkon. Vítězství jsme mohli potvrdit dříve. Myslím si, že jsme hráli více individuálně, kombinačně to nebylo ideální,,“ řekl srbický trenér Martin Luger.