Hattrickem se na tom podílel Milan Faltus, který první trefu zaznamenal v 19. minutě a triptych branek zkompletoval v 83. minutě. Rumburk dorazil k prvnímu jarnímu kolu v podstatě bez zimní přípravy. Jeden z brankářů navíc musel hrát v poli.

„My jsme k tomu nastoupili bez zimní přípravy. Co si vybavuji, tak jsme v zimě neměli jediný normální trénink kompletního A týmu. Nemáme dostatek hráčů, takže nám museli pomoct dorostenci, kteří odehráli svůj zápas ten samý den ráno. Navíc jsem musel nastoupit na pozici pravého beka, což nám určitě taky moc nepomohlo,“ hořce se usmál Tomáš Hadar, rumburský brankář, který musel nastoupit v poli.

„Posílili jsme před jarem, naším jednoznačným cílem bude na jaře záchrana,“ řekl trenér Michal Hádek.

„Od začátku bylo vidět, že Klášterec trénoval a posílil. V první půli jsme dostali dva laciné góly, domácí navíc nedali penaltu. Náhodně jsme před pauzou snížili. Pak jsme se snažili o vyrovnání, v cestě nám ale stojí naše kvalita a špatná fyzička. Klášterec tak zaslouženě vyhrál,“ konstatoval Hadar. Měl pravdu. Klášterec na rozdíl od Rumburku věnoval přípravě hodně času. Přivedl navíc posily, které mají zkušenosti z krajského přeboru. „Začali jsme s přípravou dříve. Víme, jaká je situace v tabulce a že jaro nebude vůbec snadné,“ potvrdil jeho slova klášterecký kouč.

Co ale čert nechtěl, tak bodovali i konkurenti ze spodku tabulky. Předposlední Ervěnice-Jirkov vyhrály 4:2 nad Novým Sedlem (ve fotogalerii), a čtrnáctý Mojžíř bral bod s Roudnicí.