Ale pozor! Aby si pozice udrželi, tak nesmí polevit. Chlumčany ztrácí z druhé figury jen bod. „Udržet koncentraci v zápasech nebylo vůbec jednoduché, protože máme hodně mladý a nezkušený tým. Ale kluci se rychle adaptují a je radost s nimi hrát,“ říká kapitán fotbalových Strupčic Jan Vrba. Sezona klukům zatím vychází parádně – ve dvanácti zápasech jedenáctkrát vyhráli, jen jednou odešli poražení. Chlubí se nejlepší ofenzivou v soutěži, vždyť v posledních dvou duelech nastříleli 23 branek a celkem jich mají na kontě 64.

„Útok je rozhodně naše velká zbraň. Máme tým dobře poskládaný, jsme tři zkušenější fotbalisté a kolem nás mladí kluci a dobře to funguje. Mladí běhají a my se vezeme,“ směje se Vrba a míří prstem vlastně na Michala Nechanického nebo Petra Nového, kteří se starají o gólovou parádu, když Nechanický se prosadil už osmnáctkrát a Nový patnáctkrát a oba se drží na vrcholu tabulky střelců. Kapitán Jan Vrba zatím přispěl sedmi góly, ale jeho role je jiná – motivovat a držet partu, sunout tým od zápasu k zápasu a za postupem.

„Snažíme se kluky motivovat a povzbuzovat. Před každým zápasem jim říkáme ať si věří, ať se nebojí hrát. No někdy musím i zařvat,“ dokresluje Vrba, kterého v sobotu se Strupčicemi čeká domácí duel s předposlední Ohníčí (od 10.30).

Ilustrační foto.
Březenecká zaskočila Jirkov dvacítkou. Mirga udeřil pětkrát!