Už ve 4. minutě dal úvodní gól Chodora, o dvanáct minut později přidal další branku Štengel. Jak se později ukázalo, byla to branka vítězná. „Já už před zápasem věřil, že týmu můžu co nejvíce pomoct. To, že jsem dal vítězný gól, je ten nejlepší scénář. Ale ta branka není jen moje zásluha, je to zásluha celého týmu, obzvlášť Miroslava Mráčka, který mi krásným centrem nahrál. Branka má pro mě i pro mužstvo velkou cenu!" rozplývá se František Štengel.

„Za stavu 2:0 jsme snažili už jen hru kontrolovat, což se nám podle mě dařilo. Na hlavním hřišti nám to do teď moc nešlapalo, tak jsem rád, že to tenhle zápas vyšlo a máme důležité tři body," cení si Seidl důležitého vítězství. 

Štengel přiznává, že střetnutí bylo za téměř letního počasí fyzicky náročné. „Hodně. Ale myslím, že jsme si vedli dobře. Převážně bylo držení míče na naší straně, čímž jsme ušetřili pár sil navíc, to nám dost pomohlo." 

Seidl hodnotí jaro ústeckého béčka. „Hodnotím ho pozitivně, protože těch bodů jsme ani o moc víc udělat nemohli. Byly zápasy, které jsme prohráli nebo vyhráli, i když se nedařilo, ale nemohli jsme čekat, že celé jaro projedeme bez ztráty. Teď máme těžký los, tak doufám, že nějaké body ještě přidáme a soutěž zachráníme. Hlavně pro mladé kluky by to byla dobrá zkušenost, od které bychom se mohli na podzim dál odrazit."

Mezi mladíky patří i František Štengel, je ročník 2004. Přiznává, že hrát za béčko Army na hlavním stadionu je pro něj velkou motivací. „Už jen proto, jaké na něm hrály v minulosti osobnosti. Když jsem byl menší a hrál jsem za TJ Střekov, tak bylo pro mě neuvěřitelné, že bych někdy na hlavním ústeckém stadionu mohl sám hrát. Jsem za tu příležitost vděčný." 

Na straně ústeckého soupeře vládlo rozčarování, kadaňský trenér Jiří Hořínek byl zklamaný. „Prospali jsme začátek zápasu. Mladí ústečtí kluci jsou běhaví, dynamičtí a to nám trochu dělalo problémy. Nicméně jsme dokázali snížit na 1:2, ale hned minutu poté se domácí zase dostali na dvoubrankový rozdíl a na to už jsme bohužel odpovědět nedokázali, i když v závěru jsme podle mě měli více ze hry."

FK Ústí nad Labem B - FK Tatran Kadaň 3:1 (2:0)

Branky: 4. Chodora, 16. Štengel, 67. Kroupa - 66. Zápotocký. Rozhodčí: Kuriljak - Klimpl, Živnůstka. ŽK: 1:0. Diváci: 80.