„Ten rychlý gól přišel vlastně hned z první šance hostů. Sesadilo nás to z koně,“ všiml si trenér Března František Rezek. Jeho svěřenci ale mákli ve druhé půlce a čtyřmi góly skóre přesypali na svou stranu. Niš srovnal v 68. minutě, za tři minuty na to se stejný hráč prosadil z penalty a pak dva góly přidal Pliska.

„Řekli jsme si v poločase v kabině, že si stále musíme hrát to své. Jsme zachránění a tak hráči to mají v hlavách a stane se, že prostě poleví. Ale věřil jsem, že soupeře nakonec uběháme, máme skvělou fyzičku, která vychází ze zimní přípravy, kterou jsme měli povedenou. Ve druhém poločase jsme měli hromadu šancí,“ usmíval se březenský trenér.

Osek, který je v tabulce nejnižší krajské soutěže třináctý čeká ještě záchranářská robota. Ale nic nevzdává.

Euforie Pirátů versus havířovské slzy. Sedmé finále play off druhé hokejové ligy.
Petrásek osladil "zlou" sezonu, Chrpa už musí mít místo ruky hák jaký je Pirát

„Byli jsme v prvním poločase lepší, ale bohužel jsme nedokázali proměnit příležitosti, které jsme si vypracovali. Po změně stran to bylo naopak a v zápase byl lepší soupeř. Musím ještě říct, že nás hodně podržel brankář Průša. Jaro máme záchranářské, zatím jsme na sestup, ale čeká nás příznivý los, kdy budeme hrát s týmy, které jsou kolem nás i pod námi. Já si myslím, že bychom mohli vytěžit ještě takových patnáct bodů a zachránit soutěž,“ přeje si hráč a předseda oseckého celku Patrik Váňa.

Proč je takový rozdíl v nováčcích I. B třídy?

Březno okupuje desátou příčku, nasbíralo 29 bodů a nebude mít problém se zachránit. Před sezonou společně s Březnem postoupily i Rašovice a tam je skutečnost opačná – jsou jasně poslední s pěti body a s pádem zpět do okresu se už smířily.

Poslední pohárové utkání Černovice - Žatec.
Noční můra ze Žatce. Černovice na Slavoj nestačily dvakrát během tří dnů

„Je to těžké. Nám letos opravdu vyšla skvěle zimní příprava, kterou jsme začali brzy a stabilně se nás scházelo deset dvanáct hráčů, což byla paráda. Rašovice sice prohlašovaly, že udělaly posily, ale vzaly kluky z okresu a i na fotbalovou I. B třídu prostě musíte mít kvalitu,“ má jasno František Rezek, kterého o víkendu čeká s týmem cesta do Kryr.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...