Pátý tým tabulky ze Šluknova začal nováčka ze Strupčic rozebírat od 19. minuty, kdy se poprvé trefil Bartoš. Na něj o dvě minuty později navázal Dobeš, který si v zápase zapsal čtyři branky.

„Očekávali jsme to a jeli jsme k zápasu s tím, že to možná takhle dopadne. Bohužel nám chybělo sedm hráčů ze základu. Na vině jsou zranění, nemoci, pracovní vytížení a nakonec jsme dostali osm branek,“ mrzelo trenéra Strupčic Luďka Pěnkavu. Toho čeká s jeho souborem přes zimu hromada práce. Strupčický nováček je v tabulce poslední, když z patnácti duelů uhrál dvě výhry a třináct porážek. Na kontě má celkem osm bodů a na předposlední Roudnici ztrácí čtyři.

Jindřich Ungr z Chomutova na MS v Albánii.
Bravo! Chomutovský zápasník Jindřich Ungr má na MS první vítězství

„Doufám, že se dáme v zimní přestávce zdravotně dohromady a potrénujeme. Já tvrdím, že když máme tým v plné síle, tak bychom se měli pohybovat kolem středu tabulky. Ale jak říkám, je to vše závislé na zdraví hráčů a snad se dáme zdravotně také do pořádku,“ dodal Pěnkava.

V podobném duchu se prezentovaly Spořice na umělé trávě děčínského Junioru. Vyfasovaly sedm branek. „My jsme měli šanci na začátku dávat gól z pokutového kopu, ale bohužel jsme ho neproměnili. Je to tvrdá porážka, ale víme kde máme mezery a v zimě se na nich budeme snažit zapracovat. Tabulka je vyrovnaná, budeme muset také lehce tým doplnit, abychom byli více konkurenceschopní,“ ví vedoucí spořického celku Pavel Svoboda.

Chomutovský šéf a bývalý brankář Radek Zaťko (vlevo) a trenér Tomáš Smola.
Šéf Chomutova Zaťko o podzimní jízdě, tváři týmu pro jaro a třetí lize

Má pravdu. Podzim první půlku tabulky nechal vyrovnanou. Když tedy pomineme jasně vedoucí Dobroměřice. Ale rozdíl mezi třetími Pokraticemi a osmými Spořicemi je pouhých pět bodů. Jaro tak slibuje ještě zajímavou zápletku v bitvě o druhý a třetí flek, když pomineme zmíněné Dobroměřice, které na podzim ztratily pouhý bod a s velkou pravděpodobností vyhlásily jasně útok na postup, který by mohl zhatit jen nevídaný kolaps.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...