Proboštovští po vlažnější první půli mířili za vítězstvím, jenže vyloučení Záveského jim udělalo škrt přes rozpočet. Junior v nastavení vyrovnal, pokutové kopy mu ale nevyšly, Račuk za svá záda pustil jen jeden míč. 

„Trénujeme ve velkém počtu, tréninky mají obrovský náboj, jsou výživné, i já mám po nich dost. Z trenérů a jeho práce mám velmi dobrý pocit. Petr Němec je obrovská osobnost, ve fotbale něco dokázal. Dokázali jsme zkvalitnit kádr, i proto chceme být na špici I. A třídy. Nesleduji ostatní týmy, netuším, kdo bude nahoře. My se ale chceme poprat o postup, do krajského přeboru podle mě patříme. Mohli jsme ho už hrát, bylo nám nabídnuto jít nahoru ze třetího místa. Ale chceme si kraj vykopat na hřišti a zažít pak oslavy postupu,“ řekl Michal Račuk o cílech do nové sezony.

„Pro nás jde o překvapivou, ale zaslouženou remízu. V prvním poločase jsme domácí zaskočili a zaslouženě vedli. Po změně stran domácí zatlačili a utkání otočili. Pak šli do deseti a my jsme v nastaveném čase vyrovnali. V penaltách jsme selhali. Hráči podali kolektivní a bojovný výkon. Je potřeba pochválit výkon mladých rozhodčích,“ vyjádřil se vedoucí týmu Junioru Děčín Miroslav Tyl.

Radost měl hned na startu soutěže nováček z Nového Sedla, který s nulou vzadu vypráskal třemi góly Ervěnice-Jirkov.

„Jsem rád, že se nám premiéra povedla a utkání se líbilo. Chtěli jsme ukázat lidem, kteří se tady o fotbal zasloužili a fandí nám, že to, co jsme hráli v uplynulé sezóně, budeme hrát i v A třídě. Chceme hrát naší hru. Celek jsme neomladili. Jako jediný přišel Pepa Baierl. Nechtěli jsme posilovat. Je nás dvacet a tak je to zbytečné. V Sedle budu i nadále pokračovat jako hrající trenér. Nebudu pouze v případech, kdy se to bude krýt s utkáním Slavoje, který má samozřejmě přednost,“ uzavřel po zápase spokojený Richard Zelinka.

Vyrovnaný duel přineslo měření sil mezi domácí Šluknovem a Dobroměřicemi, které nakonec po penaltách urvali domácí 2:1.

„My jsme nastoupili v sestavě včetně pěti nových posil, byl to těžký zápas. Byl to náš teprve třetí společný zápas, tak se ještě sehráváme. Přesto se hrál pohledný fotbal a bojovalo se o každý metr hřiště. Zápas byl vyrovnaný a rozhodovaly standardní situace, ze kterých skórovaly oba týmy. Zápas se mohl překlopit na obě strany, ale nikomu se nepodařilo proměnit svojí šanci a tak musely rozhodnout pokutové kopy. V těch jsme byli stoprocentní a tak dva body zůstaly doma,“ těšilo šluknovského záložníka Ladislava Čurgaliho mladšího.

Radost zavládla v Rumburku, kam na otvírák sezony dorazil Klášterec. Domácí si došli pro tři body za tři góly a výhru 3:1.

„Výsledek se nerodil vůbec lehce. Od začátku jsme byli jasně lepším týmem, ale soupeř z první střely na branku udeřil. My spalovali šance, to bylo snad na dva zápasy. Když už to vypadalo na remízu, ke konci jsme dali dvě branky a nakonec zaslouženě porazili neoblíbeného soupeře,“ mnul si ruce domácí útočník Jakub Chlada, autor třetí rumburské branky.

Modrá v prvním kole vyhořela v Libouchci 1:4. Už před zápasem to měla složité…

„Dali jsem dohromady dvanáct lidí, bohužel nepřišel brankář Matějka, naše opora. Chytal hráč z pole, to nám nepomohlo. Naši hráči z Brazílie se dostali do republiky ve čtvrtek a bohužel vyhořeli. Nic nám nefungovalo, dostali jsme komický druhý gól. Libouchec byl lepší, bojovnější a vyhrál zaslouženě. Ještě se pokusíme posílit a sehnat trenéra,“ řekl vedoucí Jiskry Modré Ladislav Michalec.