Hned první kolo I.A třídy svedlo dohromady dva okresní rivaly. Sokol Údlice doma hostil 1. FC Spořice. Hosté byli aktivnější a díky nádherné trefě Zralíka šli brzy do vedení. Domácím se skórovat nepodařilo a výhru hostů pečetil druhým gólem těsně před koncem utkání Dvořák.

Oba týmy vstoupily do zápasu s řadou změn v sestavě. Díky tomu, že tým AFK LoKo Chomutov odstoupil z krajského přeboru a přihlásil se do okresu, získaly oba týmy několik posil. To se promítlo i na předvedené hře. Parádního gólu se několik věrných fanoušků fotbalu dočkalo už v sedmé minutě. Bohužel k malé radosti domácích to byl hostující Jakub Zralík, který z dobrých dvaceti metrů za pomoci větru vymetl pavučiny v horním rohu branky gólmana Tomáše Krulicha. První branka domácí probrala k životu. Začali se tlačit před branku hostů, ale většinu akcí nedotáhli do konce a jejich střely často končily mimo branku. Ostatní akce pak úspěšně likvidovala pozorná obrana hostů. Když domácí nedokázali využít ani několika rohových kopů, museli se o poločase smířit s nepříznivým stavem 0:1.

Po návratu z kabin se domácí tlačili do útoku a několikrát se dostali do těsné blízkosti branky, ale vytěžili z toho jen tyč. Branka hostů pro ně nadále zůstávala jako zakletá. Hosté na to reagovali zvýšeným pohybem a několikrát zahrozili z brejků. Z jednoho protiútoku nastřelili tyč a druhý gól visel ve vzduchu. Když se domácí nedokázali gólově prosadit ani po nebezpečných akcích Micáka, Čízkovského a Kadlece, skórovali hosté, když svou šanci v 89. minutě proměnil Denis Dvořák a poslal hosty do dvoubrankového vedení. Závěrečná snaha domácích o zkorigování nepříznivého stavu už vyšla naprázdno. Spořice si tak z Údlic na úvod sezony odvezly všechny tři body.

Sokol Údlice – 1. FC Spořice 0:2 (0:1)