Černovice skončily se zápasem k dobru podzim na šesté příčce. Plný bodový zisk z Neštěmic by je ale rázem vystřelil na druhé místo. Takhle je tabulku nejvyšší krajské soutěže vyrovnaná. Navíc Černovice definitivně získaly velezkušeného veterána osmačtyřicetiletého Patrika Gedeona, který přestoupil z divizního Chomutova a v Černovicích absolvoval zimní přípravu.

„Obrovská persona, kluci ho berou a věřím, že nám pomůže. Jsem rád, že je Patrik v našem týmu,“ řekl černovický trenér Martin Boček, který pár sezon zpátky hrál s Gedeonem právě v Chomutově.

Basketbaloví Levharti z Chomutova.
Levhartí skok do měsíce března: Muži hostí Zlín, ženy míří do Trutnova

Se zimním drilem ovšem trenér Boček spokojený není. „My se snad nikdy nesešli v ideální sestavě, ve které bychom mohli jaro odehrát, tak je pro mne sobotní start trošku neznámou. Příprava byla katastrofa, já odehrál všechny přípravné zápasy, jednou jsem dokonce šel i do branky,“ popisuje Boček. Duel v Neštěmicích startuje v sobotu 2. března od 10.15 hodin.

Tandemu z Chomutovska startuje záchranářská mise!

V sobotu 2. března začne předčasné jaro i pro celky z I. B třídy z Rašovic a Perštejna. Oba mají jasný cíl – záchranu. Rašovice jsou po podzimu poslední s pouhými pěti body. Perštejn je předposlední s devíti body. „Bude to hodně náročné,“ uvědomuje si perštejnský univerzál David Filinger, borec, který vleze do branky, ale klidně i na hrot, když je personální krize.

Někteří lidé ještě odpočívali po silvestrovských oslavách a fotbalisté Rašovic už makali v přípravě. Nováček I. B třídy B je po podzimu poslední. Jaro bude náročné. „Bude to těžké. Máme na kontě pět bodů a víme už teď, že stejný počet určitě stačit nebude. Snad nám právě tvrdá příprava pomůže,“ přemítá rašovický kanonýr Václav Spurný, který byl z nepovedeného podzimu hodně rozčarovaný.

Piráti vysoko ovládli severočeské derby s Mostem.
Piráti posadili Most na kolotoč! Severočeské derby ovládli vysoko 8:2

„Obrovské zklamání. Krajská soutěž je určitě někde jinde. Ta kvalita je tam větší, ale zase bych neřekl, že o tolik. Nám nehrála do karet marodka hráčů. Měli jsme dost zranění a pár kluků i bohužel odešlo. Ono když potom nemáte tři lidi ze základní sestavy, tak ve vyšší soutěži je to znát,“ porovnává Spurný a věří, že jeho Rašovice dokáží vytočit motory natolik, aby vydobyly záchranu.

Perštejn hostí v sobotu Kryry od 10.15 hodin. Rašovice ve stejný den hrají od 17.00 v Duchcově.