Roman Chlouba ovšem nepřišel před sezonou do Údlic jako neznámá tvář. Místní prostředí dobře zná.

„V Údlicích je skvělá parta, dobří lidé a byl jsem tam už odmala. Teď jsem se vrátil, připravím se na sezonu a bude to paráda,“ řekl nedávno v rozhovoru a paráda to opravdu zatím je.

Údlice dostal v Lenešicích do vedení už po devíti minutách hry Štefan Micák. Domácí srovnali o dvacet minut později díky Luboši Koubkovi. Chloubova chvilka přišla přesně deset minut před závěrečným hvizdem, kdy svou trefou zajistil vítězství 2:1 a tři body pro Údlice. Bravo!

Spořice (v zeleném) doma vyzrály v derby na soka z Ervěnic/Jirkova.
OBRAZEM: Derby na startu sezony ovládl favorit ze Spořic

Roman Chlouba v hokeji naposledy hrál za chomutovské Piráty. Klub už mu před novou sezonou ale nenabídl smlouvu a tak se začala psát kariéra fotbalisty Chlouby. Na hokej nezanevřel, kdepak! Dál bude držet palce Pirátům, kteří sní o postupu.

Perštejn úspěšně mapuje nové prostředí

Perštejn před sezonou dobrovolně opustil kvůli odlivu hráčů krajský přebor a přihlásil se o dvě soutěže níže do I. B třídy B. „Vůbec nevím, co od soutěže čekat, přiznám se, že jí až tak zmapovanou nemám,“ řekl předseda perštejnského klubu Jiří Čihák. Jeho soubor v prvním kole doma narazil na nováčka z Rašovic, kterého nakonec přemohl 4:2. Čtyři góly znamenaly v perštejnské soupisce čtyři střelce, když se prosadili Salák, Maršálek, Sobota a Šugar. Za Rašovice dvakrát korigoval Riška. Rašovice se jako nováček upínají na premiéru v domácím prostředí, která přijde o víkendu. Rašovice v sobotu 19. srpna hostí od 13.30 Málkov. „Přijďte podpořit rašovické fotbalisty v premiérovém domácím utkání v I. B třídě. Občerstvení zajištěno,“ zve rašovický klub fanoušky.

Strupčice (v bílém) vyhrály první zápase sezony v Rumburku vysoko 6:1.
PODÍVEJTE SE: Nováček řádil! Strupčice trestaly chyby v Rumburku

Jak se dařilo ostatním celkům z Chomutovska?

Klášterec v minulé sezoně hrál krajskou I. A třídu, kterou nakonec neudržel a sestoupil o patro níž. V prvním duelu sezony narazil doma na Podbořany, které přetlačil brankami Kroka a Bočka 2:1. Druhý nováček soutěže z Března si zajistil venku dva body, když Blažim přemohl po penaltách 2:1. Kanonáda byla k vidění v Duchcově, kam přijel Málkov a odvezl si pětibrankový nášup 2:5.