TJ Sokol Březno – TJ Tatran Podbořany 5:3 (1:2)

Branky: 31. 61. 89. Pliska Martin, 69. 81. Polívka Václav –23. Vignát Ondřej, 41. 58. Poborský Zdeněk, Rozhodčí: Plzák Martin, Kuriljak Ivan, Sitarčík Peter. ŽK: 1/3. ČK: 0/1. Diváci: 60.
TJ Sokol Březno: Lux Martin – Mergl Daniel, Větrovec Ondřej, Bureš Petr, Rezek David, Zahrádka Jan (46. Heřman David), Rezek František (76. Kříž Karel), Polívka Václav (84. Jamečný Vojtěch), Pešta Daniel (33. Kočan Jakub), Pliska Martin, Čížkovský Josef (76. Kršiak Simon).
TJ Tatran Podbořany: Jančík Aleš – Svěrák Jakub, Kováč František, Kováč Milan, Svída Ondřej, Gregor Jiří, Janoušek Michael, Turek Jiří, Poborský Zdeněk, Mach Jiří, Vignát Ondřej.

Od první minuty utkání byli hosté aktivnější. V sedmé minutě musel domácí gólman Martin Lux poprvé předvést své umění. Domácí vzápětí odpověděli protiútokem, ale s neslanou-nemastnou střelou neměl hostující gólman Aleš Jančík žádnou práci. Po chvíli hosté zahrozili znovu. Na kolmici za obranu si naběhl Zdeněk Poborský a šel sám na Luxe. V rozhodující moment ale podklouzl a nedokázal už zakončit. Domácí obrana v několika dalších minutách působila až nezúčastněně. Velké problémy měla s Poborským, který si co chvíli zabíhal za obranu. Ve 13. minutě se hostům podařil další brejk. Ondřej Vignát dostal zprava přihrávku přímo před branku a otevřel skóre zápasu.

Hosty vedení povzbudilo a hnali se dopředu. Vypracovali si několik šancí, ale ani ty největší nedokázali využít. Domácí jen pomalu zvedali hlavu a občas odpověděli protiútokem. Ve 32. minutě pronikl Martin Pliska až před branku a střelou podél gólmana Jančíka vyrovnal. Jenže po deseti minutách už hosté opět vedli. Vignát se dostal až za domácí obranu a poslal míč na nabíhajícího Poborského a ten se nemýlil. Víc gólů už do poločasu nepadlo.

Druhý poločas začali domácí lépe. Byli aktivní, ale bez gólového efektu. Po deseti minutách se hra vyrovnala a hosté několikrát zahrozili. V 58. minutě předvedli opět rychlou kombinaci a Poborský přidal třetí gól. Teprve po třetí obdržené brance přidali domácí plyn. Po chybné rozehrávce hostů se dostal k míči Pliska a vrátil domácí do hry o body. Následovalo dvojí střídání a přišly další góly. Hosté začali ztrácet dech a tak přišlo vyrovnání. Střelou po zemi se prosadil Václav Polívka. Domácí zvýšili tlak a devět minut před koncem Polívka svým druhým gólem otočil skóre zápasu. Krátce před koncem pak domácí útočníci předvedli před brankou pěknou kombinační akci, kterou pátým gólem zakončil Pliska.

Minutu poté se protrhla obloha a prudký liják vyhnal všechny ze hřiště. Březno díky závěrečné půlhodině dokázalo již téměř ztracený zápas otočit. Hostům po závěrečném hvizdu nezbylo nic jiného než přemýšlet, jak že se to stalo, že ztratili vyhraný zápas.