Březenečtí tak mají jistotu, že na jaře je ještě budou čekat záchranářské práce, aby nezahučeli zpět do okresního přeboru. Zdejšího fotbalistu Davida Heřmana úroveň krajské soutěže překvapila. „Oproti okresu je to o dost fyzicky náročnější. A také o hodně kvalitnější. V ostatních týmech hrají kluci, kteří ještě nedávno hráli v dorostech, juniorech v Teplicích a Most. Takže za mě je to kvalitní soutěž na místní poměry,“ přemítá David Heřman.

Co třináct získaných nováčkovských bodů po podzimu? „Třináct bodů nakonec bereme všemi deseti. Myslím, že až na pár zápasů jsme neodehráli špatný podzim. V některých zápasech jsme vedli o poločas a nebo jsme remizovali, ale druhou půli jsme odešli fyzicky a zápas prohráli. Takže si na druhou stranu myslím, že možná dvacet bodů jsme určitě uhrát mohli,“ vidí Heřman a tuší, že jaro ještě bude bitva.

Levhartice (v bílém padly na USK Praha.
Na půdě USK se překvapení nezrodilo, Levhartice ale poprvé bez stovky

„Musíme kvalitně potrénovat a získat větší fyzickou kondici. Od toho se bude odvýjet celé jaro. Myslím, že nám hraje do karet i to, že v jarní části sezony hrajeme doma s týmy z dolní části tabulky a to by mohla být naše výhoda. Myslím si právě, že doma hrajeme o poznání lépe než venku. Takže pro nás bude důležité začít na jaře vítězně a okamžitě sbírat body,“ je jasné Davidu Heřmanovi.