Dvě výhry, tři prohry a dvanácté místo v tabulce. To byla podzimní bilance týmu Tatranu Kadaň před utkáním šestého kola krajského přeboru. V cestě za potřebnými body stál domácím velmi těžký soupeř, tým SEKO Louny, který ještě na jaře hrál divizi. Vyrovnané utkání nakonec rozhodly až dvě využité šance hostů ve druhém poločase, kdy už domácím začaly docházet síly.

Tabulka krajského přeboruKdo čekal od začátku hru kočky s myší, ten se přepočítal. S tak aktivní hrou zřejmě nepočítali ani hosté. Tatran dobře kombinoval, hráči minimálně drželi míč a měli dobrý pohyb bez míče. Tím domácí hosty zjevně zaskočili. I když Louny nezůstávaly nijak pozadu, přece jen byli domácí lepší a během prvních patnácti minut si vypracovali několik nebezpečných šancí.

Největší z nich skončila v sedmnácté minutě na tyči hostujícího gólmana. Když už se hosté dostali do zakončení, domácí obrana i gólman Petr Králík byli na místě. Žádný z týmů si však během prvního poločasu nedokázal vypracovat vyloženou šanci, a tak skončil poločas bez branek.

Po návratu na trávník začali postupně hosté přebírat iniciativu. Stále však naráželi na skvěle fungující defenzivu domácího týmu. Také Tatran dával o sobě vědět a nespokojil se jen s obrannou hrou. Bohužel při jednom protiútoku Loun domácí nedokázali dostatečně pokrýt pravé křídlo a jeho přihrávku pod sebe proměnil v 59. minutě ve vedoucí gól Loun Vasil Popovič.

Vedoucí branka však domácí nezaskočila. I dál hráli aktivně a snažili se o vyrovnání. Síly však ubývaly, a tak se stále častěji ozývala píšťalka rozhodčího. Přišla 62. minuta a faul domácích na pravém okraji velkého vápna. Následný centr do vápna usměrnil hlavou za záda domácího gólmana Petr Fiřt.

Ani druhý gól však domácí na kolena nesrazil. Tatran hrál stále svou hru a snažil se o kontaktní gól. Přišlo několik náznaků šance, ale jak ubýval čas a také síly, jejich snaha o změnu skóre slábla. Hosté pozorně bránili a zkušeně kontrolovali hru. Domácí do konce utkání do žádné vážnější akce nepustili. Zápas se v závěru už v poklidu dohrával. Jakmile na ukazateli skóre naskočila 90. minuta, rozhodčí Dušek zápas ukončil.

Tatran Kadaň - SEKO Louny 0:2 (0:0)

Branky: 59. Vasil Popovič, 63. Petr Fiřt
Rozhodčí: Dušek, Menšík, Javorek. ŽK: 0/1. Diváci: 60

Tatran Kadaň: Králík - Kocík, Jančík, Pavlica 74. Zaržický), Fefrčík, Janošík, Karban 81. Hyský), Kolář, Hořínek, Kiliján, Belej

SEKO Louny: Petřík - Krejčík, Fiřt, Popovič, Suchý, Lesniak, Schettl (46. Nykl), Zícha (54. Trup), Soukup, Pergl, Pospíšil

„Zápas rozhodly chyby, bohužel ty naše,“ říká trenér Tatranu Kadaň

Fotbalisté Tatranu Kadaň hostili v rámci sedmého kola krajského přeboru lídra soutěže, průběžně druhý celek tabulky, tým SEKO Louny. Obecně se očekávalo jasné vítězství hostů, ale zdaleka to nebylo tak jednoznačné. Hosté sice zvítězili, ale stálo je to velké úsilí a měli i potřebnou dávku štěstí, která domácím tentokrát chyběla.

„Zápas rozhodly chyby, bohužel ty, co se staly na naší straně. Dnes to byl zápas o jednom gólu, kdo ho dá, ten vyhraje. Soupeř byl v tomhle lepší a své šance dokázal využít. My jsme měli i trochu smůlu. V prvním poločase jsme po jejich chybné rozehrávce získali míč, prošli až k brance, ale naše střela skončila na tyči. Těžko předjímat, jak by se utkání vyvíjelo, pokud bychom vedli jedna nula. Pravděpodobně by to měl soupeř mnohem těžší,“ smutnil po utkání domácí trenér Jindřich Hefner.

Shodneme se, že to byl váš nejlepší podzimní výkon?
My se snažíme hrát každý zápas aktivně. Pracujeme na tom na trénincích a je to na hře vidět. Jenže když pak uděláme individuální chyby, je to špatné. V takhle vyrovnaném utkání, jako bylo to dnešní, pak ty chyby rozhodnou. Góly vždy padají po chybách.

Můžete dnes hráčům něco vytknout?
Myslím si, že máme podíl především na té první brance, která de facto ten celý zápas rozhodla. Konkrétně špatně zvolené řešení situace ze strany našeho gólmana. On má míč v ruce, může to vykopnout, posuneme se nahoru, ale bohužel se tak nestalo. Co následovalo, už byl jen důsledek jeho rozhodnutí.

Jak byste zhodnotil dnešní zápas?
Těžko se mi dnešní utkání hodnotí, protože z naší strany to nebyl vůbec špatný výkon. Hráli jsme po celou dobu aktivně. Byl tam dobrý pohyb, nechyběl důraz. Z naší strany to byl zřejmě nejlepší podzimní výkon. Bohužel ale vyhrál soupeř, a tak mi nezbývá než mu k vítězství pogratulovat.

Docházely ke konci síly?
Bylo vidět, že soupeř je velmi dobře fyzicky připravený, neměl problémy ani silově, ani rychlostně zápas zvládnout.

Ze sedmi zápasů jste vyhráli jen dva, jste na čtrnáctém místě se šesti body. Je to důvod k obavám?
Věřím, že se nám začne dařit lépe. Věřím tomu před každým zápasem. Bez té víry by to ani nešlo. Do téhle situace jsme se dostali sami, a tak se z toho také musíme sami dostat, a to možná co nejdříve.

V tabulce krajského přeboru je Tatran Kadaň aktuálně na čtrnáctém místě. Hůře je na tom jen tým FK Litoměřicko B, které dokázalo překvapivě vyhrát na hřišti sousedního Perštejna a FK Jiskra Modrá/SK Hrobce.

J. Průša, L. Kostrhun