„Dá se říct, že v útoku jsme oslabili. Teď bude na ostatních klucích, aby se zviditelnili a ukázali se v ofenzivě zase oni,“ říká chomutovský šéf a zaskakující brankář Radek Zaťko. Kanonýr Jan Kopta by se měl po skončení jarní části vrátit zpět do kádru Severočechů. Dolečkovi nechtěl klub bránit v talentu, kterým převyšuje čtvrtou nejvyšší soutěž. „Má na víc, divizi dávno přerostl a my budeme rádi, když na sebe upozorní v ligových soutěžích,“ přeje mu Zaťko úspěch.

Chomutov má za sebou čtyři přípravné duely, ve kterých svěřenci trenérů Tomáše Smoly a Ladislava Doksanského dvakrát remízovali 2:2 s dorostem pražské Bohemky a třetiligovým Ústím, pak podlehli 2:3 Mariánským Lázním a naposledy 1:3 třetiligovému sousedovi z Baníku Most.

Chomutov (v bílém) doma podlehl Budějovicím po prodloužení 3:4.
Florbalový Chomutov odvolal trenéry! O záchranu se budou bít Bocian a Neumaier

„Máme za sebou poslední náročný týden v přípravě. Důraz na výsledky jsme takový nekladli, protože kluci šli do zápasů z velké zátěže, kondičně si sáhli na dno. V dalších týdnech se už budeme zaměřovat více na herní situace,“ popisuje Zaťko, který zápasy stejně jako trenéři prožívá z lavičky.

Dobrou trefou se zatím v chomutovské přípravě jeví exotický silný zadák z Ghany Zimba Issifu, který už je kmenovým hráčem Chomutova. Zasáhl do kompletní série přípravných duelů. Jistotou je pokračování sedmačtyřicetiletého kreativce a středopolaře Patrika Gedeona. Z toho má Radek Zaťko radost. „Páťa je pořád náš nejlepší a nezkušenější hráč. Jsem rád, že pokračuje,“ uzavírá chomutovský boss.