FC Chomutov – SEKO Louny 1:0 (1:0)

Branky: 32. Martin Boček pk. Rozhodčí: Tapláš Petr, Nehasil Lukáš, Trojan Michal. ŽK: 4/1. Diváci: 215.

FC Chomutov: Zaťko Radek – Jelínek Radek, Kunart Tomáš, Chaloupka Marek, Kubík Vojtěch, Kibal Radek, Klimeš Michal, Gedeon Patrik (89. Pěnička Richard), Svoboda Lukáš (71. Šourek Ladislav), Klíma Daniel (80. Mužík Jan), Boček Martin.

FK SEKO Louny: Pokorný Jakub – Vokurka Petr, Fiřt Petr, Bagou Seri Antonie Feriole (67. Popovič Vasil), Zícha Daniel, Trup Vojtěch, Kafka Michal, Kányai Attila, Schwendt Zdeněk (67. Lesniak Michal), Lukeš Jan, Sulovský Jaroslav (75. Zerner Matěj).

Zápas začaly oba týmy velmi opatrně. Prvních deset minut se jen oťukávaly. Obranu domácích si dirigoval Patrik Gedeon a hosté nedostávali příliš mnoho prostoru k útokům. Domácí o sobě dali vědět už v páté minutě, ale vysoký centr na Martina Bočka a jeho zakončení hostujícího gólmana Jakuba Pokorného nezaskočilo. Vzápětí odpověděli hosté, ale ani pokus Bagou Seri Antonie Feriola svůj cíl v síti nenašel.

Po čtvrt hodině se hra zrychlila a přelévala od jednoho vápna ke druhému. Hosté dali několikrát najevo, že si z Chomutova chtějí odvézt nějaké body. Ale ani domácí na nic nečekali. Záloha se snažila o rychlý přechod do útoku a když to nešlo po zemi, létaly míče vzduchem. Tady je většinou sklepával k nohám svých spoluhráčů Boček.

Mezi 14. a 16. minutou dostal několikrát šanci ukázat své umění domácí gólman Radek Zaťko, který všechny nebezpečné situaci ve spolupráci s obranou bezchybně vyřešil. Pak přišla 22. minuta ve které se Boček dostal do parádní šance, jenže gólmana Loun nepřekonal. Dočkal se až za chvíli. Pronikl do vápna, kde ho domácí obránci zastavili jen za cenu faulu a rozhodčí nařídil pokutový kop. Zahrávat ho šel sám Boček. Na jeho tvrdou polo-vysokou střelu do levé části branky Pokorný nedosáhl a domácí šli do vedení.

První gól hosty zaskočil a domácí na čas převzali iniciativu. Louny se však brzy oklepaly a tlačily se opět dopředu. Chomutov reagoval občasnými brejky a po jednom z nich mohl dát rozdílový gól. To když se pět minut před koncem prvního poločasu zjevil sám před Pokorným Radek Jelínek. Lounského gólmana se mu však přehodit nepodařilo.

Druhý poločas přinesl očekávaný tlak hostů. Chomutovská obrana ale pracovala bezchybně. Když už se hosté dostali k zakončení, narazili na brankářské umění Zaťka. S přibývajícím časem narůstala nervozita nejen hráčů hostí, ale také jejich lavičky. Na hřišti se často jiskřilo a rozhodčí začal rozdávat především domácím hráčům žluté karty. Vytoužené penalty se však lounští nedočkali.

Závěrečná čtvrthodina přinesla zoufalou snahu hostů o vyrovnání, nevedlo k tomu však ani jejich předchozí dvojí střídání. Naopak, po velké šanci Bočka mohlo být rozhodnuto. Nakonec závěrečný nápor hostů domácí zvládli a získali už třetí vítězství ze čtyř zápasů. Velký podíl na něm měla zodpovědná hra celého týmu, která se tentokrát obešla bez vážnějších chyb. Ještě nad ostatními pak vyčníval výkon dvojice Boček-Zaťko. Zápas rozhodl chladnokrevně proměněný pokutový kop a také bezchybný výkon domácího gólmana.

K dalšímu utkání zajíždí Chomutov příští sobotu do Dobříše. Doma se opět představí svým fanouškům v sobotu 26. září od 10:15 hodin. Do Chomutova přijede tým SK Slaný.