Pražský Motorlet nebo Chomutov? Otázku, kdo vyhraje v šestém kole divize, zodpověděli domácí už v prvním poločase. Po pětačtyřiceti minutách prohrávali 0:2, nakonec z hřiště odcházeli po debaklu 1:5.

„Nemám k tomu co říct. Výsledek i výkon byly špatné. V prvním poločase jsme nebyli na hřišti. Prostě, nebyli jsme tam. Přístup od prvního do posledního hráče byl katastrofální. Kdybych mohl během prvního poločasu vyměnit jedenáct hráčů, tak jich vyměním jedenáct,“ byl rozezlen po utkání trenér Ladislav Doksanský.

Ale na lavičce byli připraveni na střídaní pouze dva Jan Vrátil a náhradní brankář Radek Zaťko. „Na to už jsme zvyklí. Na papíře je nás osmnáct a na lavičce jeden, dva kluci. S tím se ale ostatní musí poprat. Jako kdyby nebyli rádi, že můžou hrát divizi,“ divil se Ladislav Doksanský.

Piráti Chomutov - Verva Litvínov 4:1
Piráti bez bodů. Zbraně neskládáme. Bojujeme, je tam odhodlání, říká Šťastný

V utkání byli od úvodního hvizdu hosté aktivnější, už za první čtyři minuty letěly na domácí bránu dvě střely. Na druhé straně v protiútoku potáhl míč Vojtěch Kubík, jeho přihrávku za obranu ale zastavil v poslední chvíli hostující obránce. Po půlhodině hry se mezi obránci proháčkoval Lukáš Svoboda, předložil míč Bočekovi, jeho technickou střelu ale vyrazil Foferka v bráně Motorletu.

Pak už přišla silná desetiminutovka Pražských. V 29. minutě prostřelil nadvakrát Švejdu Ondřej Měska a o devět minut později poslal Ondřej Janda přízemní střelou balon přesně k tyči (0:2). Na nepříznivém stavu nic nezměnil ani přímý kop Martina Bočeka ani šance Hyneše, kterému v rozhodující chvíli míč sklouzl z kopačky.

Naděje utnul Mařík

Do druhého poločasu nastoupil místo Tomáše Zahradníka Jan Vrátil, ale obraz na hřišti to příliš nezměnilo. Naděje na zvrat utnul v 51. minutě Mařík, který zužitkoval přesně zahraný rohový kop a hlavou nedal Radimu Švejdovi šanci (0:3).

„Ve druhém poločase se náš výkon trochu zvedl. Ale když soupeř vede dvou nebo třígólovým rozdílem, „zaleze“ a nechá soupeři prostor. Co můžu vyzvednout, je to, že kluci byli v druhém poločase důraznější,“ řekl o druhém poločase Ladislav Doksanský.

Větší důraz přetavili domácí i v jediný gól. Devět minut před koncem Lukáš Svoboda přesně nacentroval z levé strany, Martin Boček se nemýlil a hlavou vstřelil aspoň čestnou branku domácích. To už bylo za stavu 0:5, když čtvrtý gól vstřelil dalekonosnou střelou Martin Podzemský a pátý do prázdné brány opět Janda.

Chomutovu se proti Meteoru nepodařilo dát gól ani uhrát bod

„S výsledkem u nás panuje spokojenost. Navíc jsme k němu došli i po slušném herním projevu a vytvořili jsme si dobré příležitosti ke vstřelení gólu. Respektujeme ale i výkon domácích, kteří chtěli hrát fotbal,“ řekl po utkání trenér Motorletu Martin Poustka.

Teď čekají chomutovské hráče dva zápasy venku a oba s příchutí derby. V sobotu 22. září hrají na hřišti Baníku Souš a za další týden, opět v sobotu, hrají v Mostě. „Teď nás čeká dvakrát derby. Kluci se snad kousnou, budou chtít hrát fotbal a obě utkání budou mít náboj. Doufám, že předvedou výkon jako v domácím utkání se Zbuzany, to byl úplně jiný mančaft,“ věří lepší hru i v zisk bodů Doksanský.

FC Chomutov - FK Motorlet Praha 1:5 (0:2)

Branky: 81. Boček Martin - 29. Měska Ondřej, 38. Janda Ondřej, 51. Mařík Stanislav, 70. Podzemský Martin, 72. Janda Ondřej
Rozhodčí: Švagr - Krejsa, Trojan. ŽK: 1:0. Diváci: 140

Chomutov: Švejda - Zahradník (46. Vrátil), Kubík, Kunart, Hána, L. Svoboda, Gedeon, Hyneš, T. Svoboda, T. Janošík, Boček

Motorlet: Foferka - Filip, Čepelák (72. Salašovič), Karbulka, Mařík, Janda, Penc (46. Podzemský), Měska (82. Hrabina), Kučera, Rajnoch, Dvorský (79. Hůlka)