Aritma domácí Chomutov zaskočila už ve druhé minutě utkání. Po komplikované rozehrávce domácí obrany si hosté vybojovali roh. Na centr, který směřoval na přední tyč si naskočil Teodoro Ielitro a hlavou z bezprostřední blízkosti překonal domácího gólmana Jana Stránského. Rychlé vedení hostů hru Chomutova výrazně poznamenalo. Celých dvacet minut jim trvalo, než si dokázali vytvořit územní převahu. Hosté však dobře napadali, a tak si Chomutov mnoho šancí na vyrovnání nevytvořil. Hra po zemi a snaha o průnik po křídlech nebyla příliš úspěšná.

To vedlo zakrátko k výměně názorů mezi útočníkem Martinem Bočkem a kapitánem Patrikem Gedeonem. Chomutovský kanonýr si stěžoval na malý počet centrů a cítil se být nevyužitý. Kapitán Chomutova ho však uklidňoval s tím, že hrou po zemi se za obranu hostů také dostanou a že hosté nasazené tempo už dlouho nevydrží. Domácí si postupně vytvořili několik šancí, ale bylo z toho jen několik rohů a pár trestných kopů.

Gól Jaromíra Jágra tři minuty před koncem na výhru nestačil. Kladno prohrálo v Hradci Králové v prodloužení.
Rozjetý třinecký lídr jde do trháku. Jágrův gól na výhru nestačil, Krejčí mlčel

Největší šanci domácím na vyrovnání tak připravil až ve 37. minutě obránce Vojtěch Kubík. Ten prokličkoval z levé strany zálohou do středu hřiště, kde přenechal míč Danylu Dolechekovi. Ten zpoza velkého vápna tvrdě vypálil a gólman hostů Jan Stareček se jen bezmocně díval za svá záda. Míč však v síti neskončil, protože ho zastavila kousek od levé šibenice horní tyč. Odražený míč už gólman dokázal zkrotit.

Po návratu z kabin se opět dlouho domácí nemohli dostat do hry. Až po dvaceti minutách dokázali zvýšit tlak, ale bez gólového efektu. Hosté byli nebezpeční v brejcích a hru Chomutova dobře bránili. Lepší výkon domácích nepřineslo ani několikeré střídání. V závěrečné čtvrthodině už Chomutov posílal jen dlouhé centry do vápna soupeře, ale obrana si jak Kubíka, tak Bočka dobře hlídala a nedovolila jim úspěšně zakončit. V poslední minutě nastavení ještě Kubík po centru sklepl míč na Bočka, ale jeho slabá střela šla po zemi šla vedle a rozhodčí zápas ukončil. Chomutov tak přímý souboj o šesté místo v tabulce prohrál a přezimuje se ziskem 20. bodů až na 10. místě tabulky.

Jaroslav Průša