Když 6. srpna, v úvodním kole sezony, po trefě letní posily Daniela Ademuwaguna porazili jednoho z favoritů z Neratovic, nic nenasvědčovalo tomu, že se bude jednat o zároveň poslední vítězství v první polovině sezony. O to těžší jaro lounskou partu čeká.

Plán zimní přípravy je nachystán, přípravná utkání taky. Kádr by měli doplnil posily, realizační tým asistent trenéra. Hlavním koučem zůstává Pavel Schettl, jenž v říjnu nahradil Libora Klíče. I on bude mít ohledně personálního obsazení kabině velké slovo.

O jarním chodu klubu měla hodně napovědět pondělní schůzka vedení klubu i s trenérem. Jakou strategii jste zvolili?
Pokusíme se sehnat posily a zachránit to. Společně s trenérem se pokusíme najít hráče, kteří nám pomohou a celkovou výkonnost zvednou. chceme tým udělat podle představ a k obrazu trenéra.

Asi máte jasno, kde poslední tým tabulky nejvíce tlačí bota…
Chybí nám střední generace a hlavně ofenzivní kvalita. Zejména na lepším útoku musíme zapracovat.

Jste zkušený manažer, asi s oslovováním posil neváháte…
Představu máme, už to obvolávám. Zásadní věci musíme řešit teď v prosinci, ať do toho vlítneme v nějaké síle.

Tomáš Beneš (vlevo) manažer divizního klubu FK SEKO Louny.
Louny nenahradily opory, omladily moc. Popereme se o zázrak, řekl manažer Beneš

Už v létě přišlo asi deset nováčků, ale výsledky byly zklamáním…Jak už jsem říkal, omladili jsme až moc. A jasná je teď i další věc, jakmile kádr doplníme, tak ho ale taky někdo bude muset opustit. Změny nastanou směrem dovnitř i ven. Shodli jsme se, že si trenér vybere asistenta. Může zaskočit v případě nemoci, může poradit, jisté věci s nadhledem konzultovat.

V minulém rozhovoru jste zmínil, že jste nedokázali nahradit tři končící zkušenější hráče. Není třeba ve hře návrat Vasila Popoviče?
Ne, ne. Bydlí v Praze, pracuje v nějaké firmě a už nechtěl dojíždět. Chybí nám hodně, vždycky hrál za dva, bojovník, kterého jen tak nenahradíte.

Jak bude vypadat zimní příprava?
Začneme druhý týden v lednu, máme vyjednaná přípravná utkání. Všechna odehrajeme venku, protože naše umělka už není v odpovídající kondici a nechceme riskovat zranění hráčů.

Kdo Luny v zimní pauze prověří?
První zápas hrajeme 13. ledna na pražských Spojích, pak máme 21. ledna v Brozanech Litoměřicko, 27. ledna hrajeme s teplickou U19 na Stínadlech, 3. února nás čeká zajímavý zápas ve Zličíně, kde čtvrtý tým pražského krajského přeboru trénuje náš bývalý kouč Zdeněk Kudela a je tam našich snad pět bývalých kluků. Právě v čele s Vasilem Popovičem. Pak 10. února máme Aritmu Praha, 17. února Srbice a generálkou mělo být utkání s mosteckým béčkem.

Ale?
Až v pondělí jsem zjistil, že je změna v rozpisu pro jarní část divize B, kdy vlastně místo utkání v Neratovicích začínáme až o týden později 9. března druhým jarním kolem doma s Březovou. Pokud to tak bude, budu muset sehnat ještě jeden zápas.

Pavel Schetll. Foto: facebook FK SEKO Louny
Louny zůstaly na dně. V pondělí se rozhodne o jarní záchranářské strategii

Bude zimní soustředění?Tentokrát ne. Bývalý trenér Libor Klíč ho chtěl, ale když skončil, tak to padlo. Náš nový trenér Pavel Schettl není zastáncem tolika přípravných zápasů, raději má více prostoru pro tréninky a přípravu, ale zimní pauza a zápasy v ní se plánují už v srpnu nebo v září, protože pak už nejsou týmy. Zápasy odvolávat nyní nechceme. Máme natolik široký kádr, aby to v klidu odehrát zvládl. A pak zkusíme divizní zázrak, víc k tomu nemohu říct.

Sestupovat by měly tři týmy?
Těžko říct. Většinou z českých divizí padá deset klubů, ale záleží na zájmu z krajů a podobně. Někdy sestupují dva, jindy čtyři. To se dozvíme až před letním losovacím aktivem. Vím, že z Liberecka, středních Čech, jižních Čech, Prahy většinou zájem o postup z přeborů moc není. Ale nesmíme se dívat, kdo bude padat a nebude, ale musíme něco ukázat a předvést na hřišti.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...