To byla jízda! Fotbalistky společného týmu Souše a Ervěnic/Jirkova mají za sebou parádní podzim. S vizitkou osmi výher v devíti zápasech přezimují na vedoucí příčce divizní tabulky. Naposledy hráčky potvrdily svou nadvládu vysokou kanonádou 8:0 na hřišti Prague Raptors.

Na jaře by tak fotbalistky měly promluvit do bojů o titul. Po odehrání základní části soutěže se tabulka rozdělí na dvě části první čtyři týmy pak budou hrát dvoukolově o prvenství v soutěži a ostatní týmy pak o konečné umístění.

„Jako první tým v ženských divizních soutěžích jsme vstoupili již oficiálně jako sdružený tým. Hráčky se dobře poznaly již na jaře, kdy jsme pod hlavičkou Souše začali společně hrát. Tým si sedl, tak jsme již nemuseli pracovat na sehrání. Přestože jsme vstupovali do soutěže jako jedni z favoritů, tak jsme nečekali, že přezimujeme na samém vrcholu. Je nutné ale poznamenat, že oproti druhému týmu ze Švermova máme náskok dvou bodů, ale také máme o jeden odehraný zápas více,“ hodnotil jeden z trenérů Karel Giampaoli.

Střelecky jeho tým táhly Podaná (11 tref), Lukešová (8) a Polívková (8). Šimonkové se pak v jednom duelu povedla lahůdka, když soupeři nastřílela hattrick za šest minut.

Taková je to skutečně ofenzivní síla.

Vítaná zimní přestávka

„Přestože jsme vstřelili absolutně největší počet branek v soutěži (43), tak jsme také spoustu i vyložených příležitostí zahodili a v některých utkáních jsme pak museli rozhodovat až ve druhých poločasech. Bohužel nás celý podzim provázely zdravotní komplikace hráček jako úrazy či nemoci, tak zimní přestávka je více než vítaná. Zimní přípravu na jarní boje začneme ke konci ledna, kdy k tradiční přípravě na naší umělce připojíme i různá cvičení v posilovně,“ dokreslil trenér Karel Giampaoli. Odvetná část divizní ženské soutěže se rozjede v lednu.