Nedávno tenhle štírek oslavil sedmačtyřicáté narozeniny, v divizním Chomutově s pompou oznámili, že jeho příběh nekončí, že Gedeon přidá už sedmadvacátou sezonu mezi dospělými. Fanoušci jsou nadšení.

„Jsou zápasy, kdy je to pro mě jako za trest. Mám v sobě nějaké brufeny a podobné prášky na záda a koleno, dopingovou kontrolou bych ale prošel. Spíš se zeptejte, co mě netrápí. Ale nestěžuju si, já hraju opravdu moc rád,“ usmívá se bývalý reprezentant, který hrál právě za zmíněné Blšany, Slavii nebo Duklu Praha.

Jenže zatímco slavné Blšany skončily neslavně a v sezoně 2016/17 definitivně padly, když v krajském přeboru už nedokázaly dát dohromady sestavu, tak Patrik Gedeon padnout nechce. Fotbal je jeho život. Jedna z fanynek to na Facebooku napsala přesně: „Jeho vidím buď s míčem u nohy, nebo jak míč nese v ruce.“ Typické pro tvořivého středopolaře.

Patrik Gedeon (na zemi) patří k osobnostem divizní soutěže. Letos oslavil 47. narozeniny.
Na co se těšit v divizi? Noví trenéři, soupeři, odhodlaný nováček, nezmar Gedeon

„Vím, že kvůli zdraví by bylo lepší si někdy odpočinout, ale nedokážu si představit, že bych odpočíval. A taky nechci nechat ostatní ve štychu. Navíc trenér mě pořád staví,“ usmívá se Gedeon.

Navíc se mu jako fotbalistovi v takto pokročilém věku splnil i sen, na kteří jiní marně čekají – zahrál si v jednom mistrovském zápase i se synem Filipem, který na severu Čech hostoval z pražské Sparty.

„Já byl na jednu stranu rád, že jsme spolu, na druhou jsem byl ale naštvaný, že hraje jen divizi. Tenhle prales si může zahrát ve čtyřiceti,“ popisuje Patrik Gedeon v narážce na divizi, která je čtvrtou nejvyšší soutěží.

Chomutov v poslední sezoně skončil na dvanáctém místě tabulky. Kde podle Gedeona byla chyba?

„Strašně ztrácíme v přechodové fázi, jsme mladý tým. Kdybychom byli klidnější, mohli bychom dojít k bráně. Jsme si vědomí, že nejsme tak nebezpeční dopředu, ale poctivě bráníme a věříme, že nějaký centr třeba na Bóču (útočník Boček – pozn. autora) se ujme, nebo že tam doběhne někdo jiný,“ vysvětluje Gedeon, který se na nový ročník divize připravuje i pod novým trenérem. FC Chomutov totiž převzal jiný bývalý ligista a to Tomáš Smola. Navíc se místnímu vedení povedlo ulovit posilu v podobě Jana Kopty, který vystřílel třetí ligu sousednímu Mostu.

POMALU SE LOUČÍ DALŠÍ VETERÁN

A právě příchod Jana Kopty byl reakcí na pomalu se loučícího veterána Martina Bočka, který je v chomutovském celku druhým nejstarším, když je mu 45 let. Boček ale pořád prokazuje, jak špičkovým útočníkem je, když v minulé sezoně nastřílel za Chomutov 17 branek. Nejlepší střelec soutěže byl jen o dvě trefy lepší.

„Bohužel mě ale trápí plotýnky. Chtěl bych samozřejmě hrát dál, fotbal mám pořád hrozně rád, ale uvidím, co mi zdraví dovolí,“ líčí Martin Boček, který je rád, že jeho tým získal Jana Koptu.

V chomutovském basketbalovém týmu pokračují Jakub Seifert a Nestor Boyko.
Chomutovští Levharti budují tým na první ligu. Pokračují Boyko se Seifertem

„My jsme pořád hráli jen na jednoho klasického útočníka a tím jsem byl já. Mně to teď zdraví nedovolí a tak jsem opravdu rád, že je tady Koptič, který je podobný typ,“ vysvětluje Boček.

Chomutov má každý rok vysoká očekávání, bohužel umístění tomu v posledních sezonách neodpovídalo. Jak vročí parta nového trenéra Tomáše Smoly do nového divizního ročníku zjistí fanoušci už v pátek 5. srpna, kdy na domácím stadionu od 18.30 hodin budou Chomutovští hostit nepříjemný Český Brod. Bude to úspěšná trenérova premiéra?