Hrálo se za mokrého počasí na těžkém terénu. „Těžký soupeř a na těžkém terénu oproti minulému zápasu. Do utkání jsme nevstoupili dobře, nechávali jsme soupeři střed hřiště, přesto jsme dali dva góly z kategorie náhodných. Do druhé půle jsme si řekli, že přidáme třetí gól, to se nepovedlo. Naopak hosté po dvou standardkách vyrovnali. Naštěstí jsme v závěru dali třetí gól. Soupeř se snažil, dvakrát zahrozil, ale my jsme vítězství se štěstím ubránili," řekl Jiří Štajner, asistent českolipského trenéra Martina Jánošíka. 

V první půl hodině se toho na hřišti moc neudálo. Hrálo se převážně od vápna k vápnu, i když Chomutov měl více ze hry. První šance přišla na straně českolipských hráčů až ve 34. minutě, kdy Baláž vystřelil a Šimon u tyče chomutovské branky protlačil balón přes gólmana za bankovou čáru - 1:0. V poslední minutě první půle Halbich vyslal nebezpečnou střelu na chomutovskou branku, gólman ji vyrazil jen k Šimonovi, který se z dorážky nemýlil - 2:0.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, více běhali a napadali Českou Lípu, což jim přineslo snížení stavu po rohovém kopu Černého, kdy za Králova záda hlavičkoval Kopta - 2:1. Vyrovnání přišlo po krásné a tvrdé střele z 23 metrů od Černého - 2:2.

Hosté cítili šanci, ale gól již nevstřelili. Naopak se na druhé straně z gólu radoval českolipský Halbich, když si zaběhl za obranu a nedal šanci vyniknout chomutovskému gólmanu Švejdovi - 3:2. V závěru utkání se hosté snažili o srovnání, tlačili se do vápna, naštěstí pro domácí se netrefili.

Arsenal Česká Lípa - FC Chomutov 3:2 (2:0)

Branky: Šimon 2, Halbich - Kopta, Černý. R: Mrkáček. ŽK: 2:3, 140 diváků.

Česká Lípa: Král – Krčmář, Filip, Dvořák, Henzl – Baláž (90. Ješeta), Blažek, Havel (88. Nosek), Bulejko (65. Žižka) – Šimon (65. Kazda), Halbich.

Chomutov: Švejda - Kubík, Hříbal (86. Liška), Gedeon, Schreiner (46. Kibal), Černý, Kunart, Kopta, Klimeš, Hamouz, Jelínek (58. Svoboda).

MIROSLAV DALÍK