Domácí tým byl před utkáním pod velkým tlakem. Čtrnácté místo v tabulce a zisk pouhých deseti bodů jim velel bodovat za každou cenu. Tomu také, pod vedením nového trenéra Lukáše Urbana, podřídili všechno. 

Od začátku zápasu bylo vidět, že se domácí na tým Chomutova dobře připravili. Vsadili na důraznou až tvrdou hru v osobních soubojích. Technické nedostatky nahrazovali velkou bojovností a dokázali využít i těžkého terénu, který vytvořil sice drobný, ale vytrvalý déšť. S tím vším se hráči Chomutova nedokázali vyrovnat a marně hledali způsob, jakým by domácí přehráli. Přesto si hosté během první půl hodiny dokázali vytvořit tři nadějné šance, ale ani jednu nevyužili. Pak udeřili domácí. Marek Málek poslal nádhernou střelu do horního rohu branky a ujali se vedení. Chomutov odpověděl na gól zvýšením aktivity, ale k vyrovnání to nevedlo.

Domácí obrana dobře hlídala Martina Bočka a nedopřála mu prostor pro úspěšné zakončení. Navíc se ve 43. minutě zranil gólman Radek Zaťko a do branky musel nastoupit Radim Švejda. Víc gólů už ale do konce prvního poločasu nepadlo. Po změně stran se obraz hry nezměnil. Snahu domácích korunoval v 52. minutě druhým gólem Tomáš Kvída.

Chomutov si poté vybojoval tři standardní situace, ale ani z jedné se mu nepodařilo dát kontaktní gól. Naopak, byli to domácí, kteří se potřetí gólově prosadili. Z bezprostřední blízkosti překonal v 80. minutě gólmana Švejdu Přemysl Dušek a o utkání bylo rozhodnuto. „Nechci se vymlouvat na terén, ale byl hodně špatný,“ řekl po utkání gólmana Radek Zaťko. „Nedokázali jsme na hru Libiše najít účinný recept,“ dodal Zaťko.

TJ Sokol Libiš – FC Chomutov 3:0 (1:0)

Branky: 32. Marek Malák, 52. Tomáš Kvída, 80. Přemysl Dušek. Rozhodčí: Vojtěch – Svoboda, Erlebach. ŽK: 0/3. Diváci: 110

TJ Sokol Libiš: Brožek-Macháček, Malák (62. Šobr), Pešek, Bíba, Kvída, Stejskal, Očovan, Škoda (46. Zuskin), Vaněk (78.Prieložný), Dušek (87. Dobrovolný)
FC Chomutov: Zaťko(46. Švejda)– Kunart, Gedeon, Janošík, Svoboda T., Hána, Kubík, Svoboda L (62. Myšička), Boček, Hříbal, Chaloupka

Tabulka divize skupiny B

1             Sokol Hostouň                        25
2             FK Zbuzany 1953                    24
3             FK Brandýs n.L.                       24
4             SK Kladno                               21
5             FK Motorlet Praha                    20
6             FK Baník Souš                         20
7             Sportovní sdružení Ostrá          19
8             FK Neratovice-Byškovice          19
9             FK Meteor Praha VIII                18
10           FC CHOMUTOV                         18
11           FK Olympie Březová                  17
12           SK POLABAN Nymburk              15
13           FK Ostrov                                14
14           TJ Sokol Libiš                           13
15           Mostecký fotbalový klub            12
16           TJ TATRAN Rakovník                  3