Do utkání lépe vstoupili domácí. Hráli aktivně a v úvodu několikrát svého soupeře zaskočili. Ve dvacáté minutě šli dokonce do vedení, jenže hosté postupně hru vyrovnali, převzali iniciativu a zápas ještě v prvním poločase otočili. Po změně stran přidali další góly a jasně zvítězili.

Hrstku domácích fanoušků potěšil ve dvacáté minutě Lukáš Svoboda, který otevřel po průniku po levé straně skóre zápasu. Domácí se ale z vedení dlouho neradovali. Hosty gól nezaskočil a postupně přebrali otěže zápasu. Ve dvacáté čtvrté minutě svůj tlak korunovali vyrovnávacím gólem. Povzbuzeni prvním úspěchem za šest minut skórovali podruhé. Do konce poločasu už žádná branka nepadla a do kabin se šlo za stavu 1:2.

Ihned po návratu na trávník poslal domácí trenér na hřiště dva nové hráče. Ale jak Hyneš, tak Vrátil, hru domácího týmu neoživili. Naopak, hosté aktivní hrou dál dostávali domácí pod tlak a záhy svůj náskok navýšili. Třetí úspěch hostů zaznamenal ve čtyřicáté deváté minutě Lohoyda. Domácím se hra nedařila, útočník Martin Boček se nedostal téměř k míči a nebyl tentokrát pro hostujícího gólmana žádným nebezpečím. Hosté domácí do žádného tlaku nepustili a naopak v závěru přidali čtvrtý gól. Jeho autorem byl Hájek. To vzalo definitivně domácím vítr z plachet a zápas se již jen dohrával.

„Po aktivních dvaceti minutách jsme zalezli před svou bránu a dostali dva slepené góly po naší nedůrazné hře v obraně. Pak už jsme se nedokázali zvednout,“ řekl bezprostředně po zápase domácí trenér Ladislav Doksanský. „Bojíme se jít do soubojů, takhle se hrát nedá,“ dodal trenér.

FC Chomutov – Sokol Hostouň 1:4 (1:2)

Branky: 20. Lukáš Svoboda – 24. Lohoyda, 30. Marek, 49. Lohoyda, 82. Hájek
Rozhodčí: Gunitš, Hurych, Cichra. ŽK: 1/1. Diváci: 150

FC Chomutov: Švejda – Kubík (46. Hyneš), Hána, Kunart, Janošík (70. Myšička), Gedeon, Klimeš, Zahradník (86. Rohla), Svoboda Lukáš, Svoboda Tomáš (46. Vrátil), Boček Martin

Sokol Hostouň: Kudrna – Vašák (89. Kárník), Trapp, Hanuščík, Charvát, Věchtík (63. Stojka), Marek, Kulhavý (88. Linc), Lohoyda (70. Kostorek), Vegricht (86. Dunderović), Hájek