Na hřišti Meteoru se ale jen tak nevyhrává, a to bylo od začátku utkání znát. Prvních deset minut měli míč na svých kopačkách domácí a byli „pánem“ středu hřiště. Postupně se hostům podařilo vymanit z tlaku a vyrážet do protiútoků, ale výraznější ohrožení domácí brány to nepřineslo.

Naopak, v 13. minutě po špatně odehraném míči z pokutového území se dostal k balonu Vojtěch Kostka a vstřelil první branku Meteoru. Šanci vyrovnat měl Boček, ale domácí obrana nebezpečnou situaci odvrátila.

Druhá část hry se podobala první pětačtyřicetiminutovce. Chomutovští fotbalisté sice přidali, ale domácí fotbalisté měli stále více ze hry. Více se dostávali do střeleckých příležitostí, až jedna situace vedla k odpískání pokutového kopu.

I když hodně diskutabilního. Hlavní rozhodčí Veronika Kovářová, která stála uprostřed hřiště, rozhodla o tom, že byla porušena pravidla hry. Jan Hyneš, který byl aktérem situace v pokutovém území, se po zápase vyjádřil jasně: „Podle mě se nejednalo o porušení pravidel. Penalta neměla být odpískána.“

Chomutovští po druhém inkasovaném gólu opět přidali, ale domácí obrana už udržela čisté konto. Buď odehrála balony na rohové kopy a Martin Boček, na kterého mířila většina přihrávek, byl pozorně bráněný.

Po prohře v pražské Libni je Chomutov na 10. místě divize B. V příštím utkání přivítá na stadionu na Zadních Vinohradech další pražský klub Motorlet. Zápas se hraje v obvyklém čase, v sobotu od 10.15 hodin.

FK Meteor Praha VIII - FC Chomutov 2:0 (1:0)

Branky: 13. Kostka Vojtěch, 61. Frohna Jakub (pen.)
Rozhodčí: Kovářová - Pekař, Horáček. ŽK: 1:2. Diváci: 170

Meteor Praha: Toman - Jankú (90. Straka), Holeček, Hrdina (90. Schulz), Hanek, Frohna, Ezeala (88. Krob), Dvořák (79. Zolotuchin), Frantl, Sůra, Kostka (50. Bíba)

FC Chomutov: Švejda - Vrátil, Nechanický (70. Zaťko), Gedeon, T. Janošík, Hyneš, Klimeš, Kunart, L. Svoboda, T. Svoboda, Boček

M. Kubík, L.Kostrhun