„Dokud budeme dělat takové individuální chyby, vyhrávat nebudeme,“ postekl si jen trenér Kladna František Douděra. Ale popořadě…

Kladenští šli do utkání značně oslabeni, kromě zraněných Šímy a Čížka přibyly na marodku také Folprecht, Kafka a Kolářský, ale tým šel za třemi body celkem odvážně. Po akci Holuba a Šnobla chybělo Pospíšilovi jen pár centimetrů, aby zblízka otevřel skóre a to byla největší šance první části, byť domácí měli další náznaky.

Uspěli však hned po přestávce, když chybu Chomutova potrestal v brejku Houha, který prostřelil ex-kladenského Švejdu. Ten si sice sáhl, ale míč jen ztlumil. Hosté pak přidali, měli tlak i závary, ale čistější tutovky si vytvořilo Kladno. Mladíček Král mířil však jen do Švejdy a Hampl pěknou bombou do břevna.

A tak udeřili hosté. Kapitán Kubík v jasné šanci nasměroval míč jen do připraveného Švengera, jenže následně se obránci nedohodli při odvrácení slabého centru a pohotový Kopta zblízka nabídku neodmítl – 1:1.

Chomutovští po sobě skákali radostí, Kladenští naopak vypadali moc zklamaně, ale Františku Douděrovi bod úplně málo nebyl. „Hlavně neprohráváme, také nám mohl Chomutov odskočit ještě víc. Spíš mě mrzí, že dostáváme góly jako jsme dostali. Opět to bylo po individuální chybě, a dokud je budeme dělat, vyhrávat nebudeme,“ řekl trenér Kladna, podle něhož bylo znát oslabení sestavy.

Ilustrační foto.
Takhle rychle to nejde ani na playstationu. Kinský dal hattrick za dvě minuty

„U chyb je vidět, že na některých postech zřejmě kvalitu nemáme. Navíc jsme neměli takovou možnost na střídání, jakou bychom potřebovali,“ pokračoval Douděra, jenž opět hráče hodně povzbuzoval, ale poté, co inkasovali, už slyšet nebyl. „Dělám to podle pocitu, někdy je třeba povzbudit, jindy je lepší zachovat klid. Ale nepovím vám přesně, jde opravdu o pocit,“ vysvětlil.