Zápas se přeléval ze strany na stranu a nakonec vítěznou trefu obstaral v 58. minutě v přesilovce Tomáš Novotný. Superligoví hosté se už zmohli jen na korekci 8:9, ale čas už jim srovnat nedovolil.

"Zápas ve velkém tempu. Podařilo se nám dvakrát zvrátit vývoj utkání, navíc jsme se po celý zápas opírali o vynikající výkon brankáře. Jsem rád, že v některých pasážích se v utkání objevily prvky, na kterých pracujeme v tréninku," zhodnotil vítěznou pohárovou premiéru chomutovský trenér Martin Bocian.

"Hra se stala velmi aktivním zápasem z obou stran. Vypracovali jsme si spoustu šancí, bohužel i velikou část jsme jich neproměnili a z osmi gólů už se zdály lehko vážností. Je vidět, že je na čem stavět, ale ještě to bude hodně práce. Gratuluji soupeři k vítězství a přeji mu hodně štěstí v dalších zápasech," přidal svůj pohled českolipský Petr Kopta.

Florbal Chomutov - FBC Česká Lípa 9:8

branky: 14. Petr Linc, 17. Tadeáš Melíšek, 19. Zbyněk Hlaváček, 25. Jiří Giptner, 29. Ondřej Šarša, 36. Ondřej Halej, 39. Marek Macura, 49. Jakub Štěrba, 58. Tomáš Novotný - 1. Tomáš Kadlec, 14. Jakub Karel, 26. Jaromír Ekl, 27. Marek Dzierža, 28. Petr Procházka, 32. Jakub Jirsa, 41. Petr Procházka, 60. Jaromír Ekl; rozhodčí: Jan Čadek - Jan Strnad; vyloučení: 1:5; využití: 1:0; diváků: 155; zásahy brankářů: Jan Vlček 15, Jakub Gaier 0, Jan Vlček 29 - Vojtěch Jirka 51; po třetinách: 3:2, 4:4, 2:2.

Kadaňský trenér Petr Rosol.
Zásadní změny! První hokejová liga se uzavře, play-off nebude